Prodejní místa na tržnici jsou v podobě pultů, kterých je na náměstí umístěných 12 kusů. Trhovci mohou prodávat zemědělské produkty, květiny, potraviny, řemeslné a rukodělné výrobky. Denní pronájem na tržnici je stanoven na 200 korun. Zájem trhovců o prodejní místa, bude určitě jako každý rok úzce souviset s aktuálním počasím. Prodávaný sortiment se většinou týká hospodářských přebytků. Jedná se zejména o ovoce, zeleninu a sazenice. Tento prodej převažuje zvláště v jarním období. Například v minulém roce trhovci již od rána prodávali sazenice salátu, paprik, okurek a proto věříme, že tento trend bude pokračovat i letos. Zázemí tržnice tvoří určený prostor, který nebude oplocen a na noc ho nelze zamykat. K dispozici mají trhovci bezplatně veřejné WC. Na místě je také mobilní umývárna pro prodávající, která bude zároveň sloužit i pro nakupující, takže je možnost si třeba opláchnout zakoupené zboží.
Dalším zázemím je bouda správce tržnice. Ten bude řídit prodej, vybírat poplatky a kontrolovat oprávnění i podmínky prodeje. Dále je tržnice vybavena kontrolní váhou na převážení koupeného zboží. Trhovci budou mít nad pulty nové plachty, které pokryjí vždy dva stoly naráz. Na tržnici se také umístí kontejner na komunální odpad. Trhovci mají vyhrazené místa pro svoje auta na ulici Mrštíkova (parkovišti za Snahou).
SMJ budou doplňovat provoz tržnice také každoročním pořádáním trhů a jarmarků. Termíny jarmarků jsou záměrně spojeny s různými kulturními akcemi v Jihlavě. V minulosti se například jednalo o Dny evropského dědictví, Havířský průvod a Vánoce v Jihlavě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jihlava.cz