Žďár nad Sázavou: Žáci zkoumají, jak adaptovat město na změnu klimatu

11.10.2015 6:36

Základní školy Komenského, Palachova a Biskupské gymnázium se v září 2015 zapojily projektu Adaptace sídel na změnu klimatu. Žáci se svými pedagogy mají za úkol prozkoumat své město a na základě svého badatelského výzkumu navrhnout konkrétní místní adaptační opatření, aby se město lépe připravilo na dopady častějšího výskytu extrémních klimatických jevů.

Žďár nad Sázavou: Žáci zkoumají, jak adaptovat město na změnu klimatu
Foto: Žďár nad Sázavou
Popisek: Žďár nad Sázavou, bazilika.

Takovými jevy jsou například přívalové deště, ledovky, extrémní mrazy, extrémní sucha nebo naopak povodně. Pomocí včasných a chytrých opatření je možné dopadům změny klimatu na sídla předcházet, počítat s nimi a připravit se. Žáci budou postupně zjišťovat , jakým způsobem.

Projekt sestává ze sedmi tematicky za měřených badatelských aktivit. V závěru každé aktivity žáci na mapu města vynesou adaptační opatření. Součástí projektu bude také tematicky zaměřená exkurze, věnovaná koloběhu organické hmoty, a simulační hra, v jejímž rámci žáci otestují funkčnost již zaznamenaných adaptačních opatření.

Kromě Žďáru nad Sázavou probíhá projekt ještě v Hradci Králové a Dobrušce. Pro případné ostatní školy, které by měly také zájem o začlenění vzdělávání o problematice dopadů změn klimatu na lidská sídla do výuky, jsou již nyní k dispozici veškeré výukové materiály ZDE.

Aktuality lze sledovat i na facebookových stránkách projektu. Projekt byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sokolov: Agentura bude zjišťovat názory na bezpečnost ve městě

20:32 Sokolov: Agentura bude zjišťovat názory na bezpečnost ve městě

Agentura pro sociální začleňování připravuje výzkum zaměřený na zkušenosti a názory občanů na bezpeč…