Zlín: Benefiční koncert Bohemia Voice a Filharmonie Bohuslava Martinů podpoří malou Adélku

12.11.2019 20:33

České vokální kvarteto Bohemia Voice a Filharmonie Bohuslava Martinů vystoupí ve Zlíně na benefičním koncertě Ve jménu lásky. Výtěžek benefiční akce půjde na podporu rodiny Petříkových a jejich nemocné dcery Adélky. Akce se uskuteční v pondělí 18. listopadu od 19 hodin v prostorách Kongresového centra Zlín.

Zlín: Benefiční koncert Bohemia Voice a Filharmonie Bohuslava Martinů podpoří malou Adélku
Foto: zlin.eu
Popisek: Letecký pohled na centrum města Zlín
reklama

„Naše filharmonie pravidelně podporuje charitativní akce, zvláště když vybrané finance z koncertu jsou pro děti. Také se těšíme na již třetí vystoupení v řadě s kvartetem Bohemia Voice,“ uvedl ředitel Filharmonie Bohuslava Martinů Josef Němý.

Návštěvníci koncertu si poslechnou filmové skladby jako například Shallow a Evergeen z filmu Zrodila se hvězda či Nelle tue Mani z filmu Gladiátor. Mezi další písně večera budou patřit Heal the World od Michaela Jacksona, skladby od Ennia Morriconeho a v neposlední řadě též slavná árie Giacomo Pucciniho Nessun Dorma z opery Turandot. Některé písně budou navíc doprovázeny čerstvými videoklipy kvarteta. Vokální uskupení Bohemia Voice, reprezentující crossover žánr v hudbě, nabízí jedinečný mix swingu, gospelu, popu a především klasické hudby. Ve svých  písních otevírá témata lásky a víry, jako ozdravného procesu pro lidi i celou planetu a propojením hudebních stylů spojuje lidi otevřené pro vnímání hudby v její ryzí podstatě.

„Z atmosféry koncertů je znát, že s Filharmonií Bohuslava Martinů a spolkem Srdce na pravém místě vyjadřujeme stejné hodnoty, které hudbou zprostředkováváme publiku,“ sdělila Elin Špidlová, dramaturgyně večera a zpěvačka z Bohemia Voice.

Pořad zazní pod dirigentskou taktovkou indického mistra Debashishe Chaudhuriho.

Vstupenky na koncert jsou k zakoupení na pokladně Filharmonie Bohuslava Martinů v Kongresovém centru Zlín nebo online na webových stránkách Filharmonie Bohuslava Martinů ZDE.

Benefiční koncert pořádá spolek Srdce na pravém místě, který podporuje rodinu Petříkových z Kvasic a jejich dceru Adélku. Dívenka se narodila s vrozenou vadou, vzácným syndromem Phelan Mc Dermid, který brzdí její fyzický vývoj. Informace o práci spolku a malé Adélce Petříkové jsou k dispozici ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec: Rozběhly se schůzky pracovních skupin k tvorbě nové strategie

10:45 Liberec: Rozběhly se schůzky pracovních skupin k tvorbě nové strategie

První ze série jednání pracovních skupin složených z odborné i laické veřejnosti proběhlo 5. 2. 2020…