Zlín: Město čeká folklórní událost roku – Zlínské besedování 2017

13. 8. 2017 6:33

O víkendu 18.–20. srpna bude ve Zlíně živo. Do města se sjedou desítky tanečníků, muzikantů a zpěváků, kteří se představí v rámci mezinárodního folklórního festivalu Zlínské besedování. V letošním dvanáctém ročníku se na pódiích a pěších zónách vystřídá 23 souborů ze tří kontinentů.

Zlín: Město čeká folklórní událost roku – Zlínské besedování 2017
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

„Na své si přijdou milovníci českého a moravského folklóru i exotických souborů. Tentokrát přijedou hosté až z daleké Kostariky a Alžíru,“ uvedl organizátor Ivo Urban.

Festival tance a muziky Zlínské besedování začíná v pátek 18. srpna na náměstí Míru. V zahajovacím programu Vítajte, který začíná v 19 hodin se představí většina festivalových hostů. V sobotu v 10 hodin započne největší díl programu, v němž folkloristé vyrazí do zlínských ulic a své umění předvedou v pěších zónách. Všichni, kdo se chtějí aktivně k besedování zapojit, jsou zváni na popolední programový blok na náměstí Míru, který nabídne veřejnou výuku několika lidových tanců z různých regionů. Lekce tance vystřídá pásmo moravských pěveckých sborů a celý sobotní den zakončí hlavní večerní festivalový pořad.

Většina souborů se zúčastní nedělní slavnostní mše v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních Svazích a odpoledne se zahraniční soubory přesunou do areálu pod malenovický hrad. V podhradí začíná zábava v 16:30 hodin.

Folklórní festival Zlínské besedování jež neodmyslitelně dotváří kulturní život ve Zlíně, organizuje jako bienále slovácký soubor Vonica a spolek Malenovické podhradí. Diváci mohou festival podpořit zakoupením festivalového bulletinu, případně připomínkových předmětů v místě pořádání festivalu. Další informace lze dohledat na webu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Dárci krve si zaslouží naše díky

20:48 Opava: Dárci krve si zaslouží naše díky

Hned dvakrát se v prosinci stala aula Církevní konzervatoře dějištěm ocenění dárců krve. Nejprve 5. …