Zlín: V Památníku se vzpomínalo na Tomáše Baťu, výstava pokračuje

15.07.2021 19:31 | Zprávy

Před 89 lety zahynul se svým pilotem Jindřichem Broučkem zakladatel obuvnického impéria Tomáš Baťa.

Zlín: V Památníku se vzpomínalo na Tomáše Baťu, výstava pokračuje
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

Letecké neštěstí se stalo 12. července 1932 v Otrokovicích při startu na pracovní cestu do Švýcarska. Na počest Tomáše Bati se uskutečnila dvoudenní vzpomínková akce pro veřejnost, kterou ve spolupráci s Nadací Tomáše Bati a statutárním městem Zlínem uspořádal Památník Tomáše Bati.

Právě v Památníku si po oba dny mohli příchozí kromě doprovodné panelové výstavy historických fotografií prohlédnout bustu Tomáše Bati a věrnou maketu letounu Junkers F-13ge. Zakladatele moderního Zlína si přišlo do Památníku připomenout takřka 450 návštěvníků. Po setmění byl zlínský klenot na počest světoznámého podnikatele slavnostně rozsvícen.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Myslíte, že další volby vyhrajete?

Aspoň mi to vyplývá z toho, co tvrdíte, že se připravujete na nápravu škod po této vládě. Zajímá mě, z čeho usuzujete, že to příště vyhrajete, když teď jste to nedokázali? Vyhodnotili jste si třeba to, proč tomu tak bylo? Na co jste přišli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Ozdobou Vánoc bude douglaska z mateřské školy

7:17 Karlovy Vary: Ozdobou Vánoc bude douglaska z mateřské školy

Vánočním stromem města Karlovy Vary bude letos douglaska tisolistá ze Staré Role.