Zlín: Vizovická alej desátou Alejí roku v kraji

13.01.2021 21:23

První místo jubilejního ročníku ankety ve Zlínském kraji vybojovala zámecká alej se 125 hlasy. Celonárodní vítězkou se stala Svárovská alej v Jihomoravském kraji, pro kterou hlasovalo 585 lidí.

Zlín: Vizovická alej desátou Alejí roku v kraji
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.
reklama

“V počtu nominací padl další rekord. O desátý titul soutěžilo neuvěřitelných 132 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky, pro které hlasovalo bezmála 7 tisíc lidí. Pro nás to je důkaz, že si lidé nádherných alejí váží a jsou na ně patřičně hrdí. Celonárodní i regionálním vítězkám gratulujeme a přejeme stovky let zdravého růstu,” říká Karolina Kostićová z Arniky.

Alej byla vysázena ve 2. polovině 18. století a zapěstována jako stříhaný habro-lipový špalír vedoucí k zámku Vizovice. Je tvořena čtyřmi stromořadími lemující tři cesty - hlavní a dvě boční. V současné době se jedná o její revitalizaci. Vítěznou nominaci zaslala Romana Buňková.

tabulka

Kompletní výsledky ankety najdete ZDE

Všech 14 regionálních vítězů se může těšit na dárkové balíčky (více ZDE) s poukazy od FotoŠkoda, knihy o památných stromech, dárky od Muzea Karla Zemana, rodinné vstupenky do Muzea rekordů a kuriozit, vstupenky do botanických zahrad po celé České republice a mnohé další.

Cílem ankety Alej roku je přitáhnout pozornost lidí k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Nezáleží, zda jde o aleje známé, neznámé, vzrostlé, mladinké, ve městech, v krajině, kolem silnic nebo turistických tras. O vítězství může nakonec rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha o záchranu nebo úsilí místních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky.

Krajina bez alejí je jako obraz bez rámu.

Generálním sponzorem ankety je AuditDaně CZ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Budou mít Litoměřice svůj první fotopoint?

20:12 Budou mít Litoměřice svůj první fotopoint?

Svůj první fotopoint by ještě v letošním roce mohly mít Litoměřice. Do veřejné soutěže o nejlepší ná…