Znojmo: Na revitalizaci vnitrobloku Dukelských bojovníků a Sokolovská žádá radnice dotaci

04.06.2019 8:35

Zastupitelé města Znojma svém dnešním zasedání schvalovali podání žádosti o dotaci na revitalizaci vnitrobloku Dukelských bojovníků a Sokolovská. „Jedná se o vnitroblok sídliště s osmi panelovými domy, kde se od poloviny 70. let minulého století, kdy sídliště vzniklo, neinvestovalo. To jsme se rozhodli změnit,“ říká starosta Znojma Jan Grois.

Znojmo: Na revitalizaci vnitrobloku Dukelských bojovníků a Sokolovská žádá radnice dotaci
Foto: Znojmo
Popisek: Znojmo

„V roce 2015 tu proběhlo veřejné projednání projektové dokumentace, která řeší právě kompletní opravu prostor. Tu jsme následně doladili dle přání občanů – ti si například místo vodního prvku zvolili raději lanový herní prvek, finalizovali – a nyní můžeme konečně přistoupit k realizaci,“ dodává Grois.

Dotaci město žádá ze Státního fondu rozvoje bydlení, konkrétně z programu Regenerace veřejných prostranství na sídlištích.

„O dotaci jsme žádali už vloni, nebyli jsme však úspěšní. Proto letos žádost podáváme znovu. Tím pádem nebudeme revitalizaci vnitrobloku realizovat letos, ale příští rok a v roce 2021, za jeden rok se totiž všechny nutné práce pravděpodobně nestihnou,“ vysvětluje místostarosta Jakub Malačka.

Celkové náklady na revitalizaci vnitrobloku Dukelských bojovníků a Sokolovská jsou 20 300 000 korun. „Žádáme o maximální možnou dotaci, tedy o 6 000 000 korun. Vlastní podíl spolufinancování města tedy bude, v případě získání dotace, o to nižší, 14 300 000 korun,“ vypočítává Malačka.

V rámci kompletní revitalizace vnitrobloku se opraví chodníky, veřejné osvětlení, obnoví se zeleň, postaví dětské hřiště, pískoviště a další dvě odpočinkové plochy. Herní prvky budou jednoduchého moderního vzhledu, odpovídající celkovému konceptu revitalizované plochy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Většina lidí poctivě bioodpad třídí. Jejich snahu však umí zhatit jednotlivci

21:14 Zlín: Většina lidí poctivě bioodpad třídí. Jejich snahu však umí zhatit jednotlivci

Zlín - Obyvatelé Zlína mají zájem o třídění bioodpadu. Svědčí o tom vzrůstající množství sváženého o…