Znojmo: Novinka babího léta - griloviště u sedlešovického mostu

04.10.2021 20:51

Nejen krásné výhledy na řeku Dyji, ale i vůni grilovaných dobrot si můžete nově užívat v zákoutí louky u sedlešovického mostu. Právě tam v posledních dnech vyrostlo moderní veřejné griloviště, které je možné celoročně využívat na grilování s rodinou nebo třeba s přáteli.

Znojmo: Novinka babího léta - griloviště u sedlešovického mostu
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

„Nejrůznější formy outdoorové gastronomie jsou v posledních letech ve velké oblibě. Nejen pro ty, kteří bydlí v bytech nebo nemají prostor k vlastnímu grilu, jsme vytvořili veřejné griloviště v takové podobě, jako fungují i v jiných městech.

Anketa

Přesvědčujete své okolí o tom, koho má a nemá volit?

72%
hlasovalo: 26156 lidí
Očekáváme, že jej nebudou využívat jen turisté přijíždějící z jiných regionů, ale také zejména Znojmáci. Věřím, že takto strávený čas nebude jen gurmánským zážitkem, ale i chvílí pro odpočinek. Je pravděpodobné, že v případě velkého zájmu do budoucna vytipujeme lokace, kde by mohlo další griloviště nebo piknikové místo vzniknout,“ informuje o novince Jakub Malačka, starosta města Znojma.

Veřejně dostupné griloviště nabízí jak ocelové ohniště s grilem, plochu pro přípravu pokrmů po stranách betonové konstrukce, tak samozřejmě posezení. Zápůjčka je pro všechny zdarma, a to v turnusech po třech hodinách na základě rezervací prostřednictvím telefonního kontaktu, který je dostupný na informačním panelu u griloviště a na webu Znojemské Besedy. „Právě díky rezervacím u nás nebude platit, kdo dřív přijde, ten dřív griluje. Chceme, aby si grilování mohl každý naplánovat podle vlastního programu, a aby nedocházelo k časovým střetům zájemců. Zjišťovali jsme zkušenosti provozovatelů v jiných městech a tento způsob je pro návštěvníky, ale i pro bezpečnost okolí nejlepší. Díky rezervacím budeme mít přehled, kdy je gril využíván a můžeme tím jeho provoz regulovat pro případ nepříznivého počasí,“ vysvětluje František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Samotné ohniště bude v běžném stavu uzavřené zámkem. Klíče k zpřístupnění je možné po dohodě rezervace vyzvednout v Turistickém informačním centru na ulici Obroková. „Vzhledem k tomu, že od Nového roku budeme provozovat také nové turistické informační centrum v areálu Louckého kláštera, počítáme s přesunutím rezervačního místa právě tam, kde to budou mít návštěvníci vzdálené pouze pár desítek metrů,“ doplňuje František Koudela. Spolu s klíčem bude mít zájemce k dispozici instrukce jakým způsobem je možné gril používat. V okolí griloviště jsou nově zřízené také mobilní toalety a odpadkové koše, které budou pravidelně vyváženy.

Informace o způsobu, termínech rezervace a podmínkách využívání griloviště naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Vítězné projekty 5. ročníku participativního rozpočtu

21:23 Brno: Vítězné projekty 5. ročníku participativního rozpočtu

Odbitím půlnoci posledního listopadového dne skončilo finálové hlasování participativního rozpočtu D…