Znojmo: ZŠ Pražská se dočká modernizace. Díky evropským dotacím

29. 4. 2019 21:14

Základní škola na Pražské uspěla v žádosti o IROP, díky které nyní zmodernizuje přírodovědnou učebnu a vybuduje síť LAN a WiFi. „Projekt jsme podávali už v roce 2016, v prvním kole jsme s ním ale neuspěli. Souhlasné stanovisko o úspěšnosti žádosti nám přišlo až letos na začátku dubna,“ říká ředitel školy Pavel Trulík.

Znojmo: ZŠ Pražská se dočká modernizace. Díky evropským dotacím
Foto: Znojmo
Popisek: Znojmo
reklama

Aby škola mohla projekt realizovat, muselo město jakožto zřizovatel školy jednat rychle. IROP totiž sice uvolnil finance na realizaci projektu, nicméně ne v maximální možné výši. Oproti původnímu plánu se navýšil podíl spolufinancování města. „Projekt si žádá investici ve výši 4,7 milionů korun, přičemž schválená spoluúčast města byla 10 %, tedy 470 000 korun. Spoluúčast města se ale musela navýšit na 705 000 korun, aby se projekt mohl realizovat. Jsem moc rád, že zastupitelé navýšení spolufinancování schválili, protože se jedná o velkou a smysluplnou investici,“ říká starosta Jan Grois.

„Je dobře, že znojemské školy využívají možnosti čerpání peněz z evropských fondů a jsou v tom úspěšné. Jejich aktivitu město vždy ráno podpoří. Vždyť to přináší lepší materiálně-technické podmínky a ve svém důsledku i zkvalitnění výchovně vzdělávacího procesu,“ doplňuje místostarosta Jan Blaha, který má v gesci školství.

V rámci projektu se vybuduje síť LAN a WiFi, kompletně zmodernizuje přírodovědecká učebna, která je na škole v téměř nezměněném stavu z 60. let, vznikne přírodovědná laboratoř vybavená pomůckami pro práci žáků, a vybuduje se bezbariérová toaleta a schodolez.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příbram: Chata Granit zůstává v majetku města

9:15 Příbram: Chata Granit zůstává v majetku města

V majetku města je mimo jiné také turistická chata Granit na šumavském Zadově. Jedná se o objekt, kt…