Znojmo: Záchrana lip v Rooseveltově ulici

08.07.2023 16:29 | Tisková zpráva

Městská zeleň naváží kolem stromů na Rooseveltově ulici novou zeminu a instaluje před ně pevné zábrany. Cílem je zachránit stávající stromořadí. Počet parkovacích míst zůstane přitom zachován.

Znojmo: Záchrana lip v Rooseveltově ulici
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Usychání lip začalo po roce 2015, kdy byly odstraněny původní zábrany, které bránily vozidlům najíždět těsně ke stromům, a povrch byl zpevněn makadamem. První opatření k záchraně stromů provedli pracovníci městské zeleně už loni.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Uprchlíci

Pane Mašku, moc děkuji za to, že jste reagoval na můj dotaz, ale asi jsme se nepochopili. Mě zajímalo jaký bude váš přístup k uprchlíkům z Ukrajiny teď, a to jak už k těm, co tu jsou, a že jich je i těm, kteří zde budou chtít získat azyl?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Opava: Most je hotový, doladí se ještě okolí

22:42 Opava: Most je hotový, doladí se ještě okolí

Po včerejším otevření mostu v Ratibořské ulici a jeho opětovném začlenění do dopravního systému měst…