Znojmo převzalo cenu za nejlépe opravenou památku v kraji

19.07.2021 19:53 | Zprávy
autor: PV

Ve Vile Löw-Beer v Brně byly slavnostně oceněny nejlépe opravené památky jižní Moravy. Mezi nimi i kaplička se sochou sv. Jana Nepomuckého v Kasárnách, která se umístila v soutěži na prvním místě v kategorii drobných staveb a získala odměnu 50 tisíc od Jihomoravského kraje. Ocenění za město Znojmo převzala městská architektka Iveta Ludvíková.

Znojmo převzalo cenu za nejlépe opravenou památku v kraji
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje schválilo vítěze již na svém dubnovém zasedání. V prostorách brněnské vily jim předali ocenění představitelé kraje v čele s náměstkem hejtmana Františkem Luklem a radním Martinem Malečkem. O znojemské oceněné památce se více informací dočtete ZDE.

Nejlépe opravená památka Jihomoravského kraje

Odborná porota vybírala z celkem 45 nominovaných památek, které soutěžily v jednotlivých kategoriích. V kategorii velkých staveb získala první místo Keramická továrna Kocanda v obci Kravsko, které náleží 150 tisíc korun. Druhé místo obsadil kostel sv. Cyrila a Metoděje v Ratíškovicích, který získal 100 tisíc korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prostějov: Pomozte nám zjistit zájem o družstevní bydlení

16:21 Prostějov: Pomozte nám zjistit zájem o družstevní bydlení

Město Prostějov pokračuje v hledání nových možností dostupného bydlení pro své občany, spouští novou…