Bastlová (ČSSD): Možnost bydlet, konec privatizace a rozprodeje bytového fondu města?

23.08.2015 21:46 | Zprávy

Bydlení patří nesporně k základním potřebám člověka. Dne 8. 6. 2015 jsme předložili zastupitelům města Tábora ke konečnému schválení návrhy na změny ve stávajících zásadách pro prodej městských bytů.

Bastlová (ČSSD): Možnost bydlet, konec privatizace a rozprodeje bytového fondu města?
Foto: ČSSD
Popisek: Olga Bastlová

Základní myšlenka byla zastavit prodej malých bytů (do 55m2) a ponechat je již nadále v majetku města pro dostupné nájemní bydlení, které by mělo být jakousi záchrannou sítí pro ty, co si nemohou pořídit byt za tržní ceny. Zároveň byla pro nájemce zrušena možnost odkoupení bytu po 3 letech od uzavření nájemní smlouvy (jen u nově uzavíraných smluv). Bez ohledu na svou sociální nebo finanční situaci, měli tak někteří možnost si byty již po 3 letech pořídit za zvýhodněnou cenu, případně je i dále prodat za cenu tržní. Město má povinnost využívat majetek účelně a hospodárně. V souladu s návrhem státní koncepce bydlení pro osoby v bytové nouzi chceme do budoucna ponechat startovací byty pro mladé rodiny, byty pro manžele po rozvodu, nebydlící, byty bezbariérové a sociální pro seniory, pro osoby zdravotně postižené, pro příjemce příspěvků a doplatků na bydlení, pro neziskové organizace (jejich klienty), které garantují platby nájmu, případně i poskytnout byty dětem, kterým končí pobyt v dětském domově. Rozprodávat dále již bytový fond pod vidinou rychlých hotových zisků není strategické řešení. Je důležité zvážit jaké služby a možnosti chce město poskytovat svým občanům samo, a co naopak nechá soukromé sféře (více na www.taborcz.eu)

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Rozklad EU

Souhlasím s vámi, že EU svou zelenou a nerealistickou politikou nahrává svému rozkladu. Kdo přesně je za takovou politiku zodpovědný? Kdo vlastně celou tu EU řídí? Přijde mi, že se dost poslanců staví proti řadě nařízení, ale k čemu to je? K čemu vás volíme, jestli přes vás vše prochází? Kritizovat ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nerudová (STAN): Komise se chce zalíbit všem

19:05 Nerudová (STAN): Komise se chce zalíbit všem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu rozpočtu Evropské unie