„Poslanecká imunita nesmí být zneužívaná a nesmí chránit výroky o popírání holokoaustu. Právě poslanci by se měli snažit o to, aby se společností nešířily nenávistné názory. Pokud je sami vypouští, měl by o výrocích a o tom, zda byly za hranou zákona, rozhodovat nezávislý soud,“ říká Czernin.
Senátor a místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin na poslance Roznera podal v únoru tohoto roku trestní oznámení, policie jej však odložila. Do případu nicméně zasáhl žalobce a vrátil věc policii k přešetření. Policie už pořádala sněmovnu o vydání poslance Roznera ke stíhání.
„Jsem rád, že se poslanci TOP 09 podporují vydání poslance Roznera k trestnímu stíhání. Věřím, že stejné stanovisko zaujmou i kolegové z ostatních stran a vydání k trestnímu stíhání sněmovně doporučí. Nikdo, a poslanci ze všech nejméně, nesmí zlehčovat utrpení lidi, kteří prošli lágry totalitních režimů,“ komentuje dění v dolní komoře Parlamentu senátor Czernin.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV