Delegace MMR vystoupila na jednání OSN v New Yorku

31.08.2014 14:52

Delegace zástupců Ministerstva pro místní rozvoj pod vedením náměstka Daniela Brauna se v tomto týdnu zúčastnila prvního jednání přípravného výboru třetí konference OSN o bydlení a udržitelném rozvoji měst HABITAT III, které se konalo v New Yorku.

Delegace MMR vystoupila na jednání OSN v New Yorku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Věra Jourová

Obsahem prvního jednání, kterého se zúčastnily všechny státy OSN a desítky nevládních organizací z celého světa, bylo oficiální zahájení příprav celosvětové konference v roce 2016. V rámci jednání vystoupil také Daniel Braun. „Jsem velmi rád, že mohu představit Českou republiku jako stát aktivní v rámci mezinárodní spolupráce rodiny OSN. Na jednání jsme spolu s delegací Slovenské republiky představili strategii Evropské hospodářské komise OSN k bydlení a rozvoji měst schválenou zástupci 56 států na ministerské úrovni v říjnu 2013.“

Zástupce České republiky byl zvolen do desetičlenného předsednictva přípravného výboru. Dva členové předsednictva – zástupce Ekvádoru a Francie – byli zvoleni jako spolu-předsedové a budou vést dvouletou přípravu na konferenci. Jejím výstupem by měl být politický dokument se závazky vlád zemí OSN v oblasti podpory široké dostupnosti bydlení a rozvoji měst v následujících dvaceti letech.

O uspořádání konference třetí konference, která se koná jednou za dvacet let, rozhodlo valné shromáždění OSN v prosinci 2011. Program OSN pro lidská sídla existuje v rámci OSN od roku 1976 (dříve pod názvem Komise OSN pro lidská sídla), kdy se konala v kanadském Vancouveru první světová konference Habitat. V roce 1996 se v tureckém Istanbulu konal Habitat II; v roce 2016 to bude Habitat III.

Program OSN pro lidská sídla je řízen jeho řídící radou, která se schází každé dva roky v sídle programu v Nairobi. Jednání probíhá za účasti všech zemí OSN a jeho obsahem je zejména udržitelná urbanizace lidských sídel s důrazem na roli financování a plánování při potlačování chudoby. V centru aktivit Programu OSN pro lidská sídla je proto podpora přístupu k bydlení, životní podmínky ve městech a řešení problémů městské chudoby – jde o nejnaléhavější cíle globálních diskusí, včetně hledání nových forem financování a získávání fondů pro činnost řídící rady i programu jako celku. V ČR je věcným gestorem programu OSN Ministerstvo pro místní rozvoj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo pro místní rozvoj

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Votava (ČSSD): Internetoví giganti u nás neplatí daně v míře, která by odpovídala jejich ziskům

21:46 Votava (ČSSD): Internetoví giganti u nás neplatí daně v míře, která by odpovídala jejich ziskům

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2020 k zákonu o dani z digitálních služeb