Na dnešek připadá výročí úmrtí sedmého československého prezidenta arm.gen. Ludvíka Svobody. Druhoválečného hrdiny, kterého Pražské jaro 1968 vyneslo do úřadu prvního muže státu. Budiž mu ke cti, že se v něm postavil v noci na 21. srpna 1968 a v dalších dnech proti plánu na zřízení "dělnicko-rolnické vlády". Zůstávají za ním i otazníky, zejména k jeho působení v roli ministra národní obrany v únoru 1948 a krátce po něm či po roce 1968 např. podpisem "pendrekového zákona" v létě 1969 společně s dalšími někdejšími symboly předchozího jara - Alexadrem Dubčekem a Oldřichem Černíkem... Hodnocení ponechávám historikům a vzdávám čest památce vojáka a státníka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
1968 , ČSSD , Hašek , Ludvík Svoboda
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke své politické práci.
- 10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost
- 8:14 Kubásek: Skutečné náklady ETS 2, které ministerstvo bagatelizuje
- 6:16 Kavij (KSČM): Ministerstvo obrany má díky zbrojařskému lobbingu NATO žně
- 22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly
- 20:16 Mádlová (ANO): Piráti slibují modré z nebe. Připomeňme si fakta o nich