Hejtman Běhounek: Hledáme cestu, jak lépe pochopit čínskou kulturu

8. 7. 2018 15:05

Vysočina a partnerská Hubei zvažují posílení turistického ruchu a výměnu instalací tradičního i moderního umění.

Hejtman Běhounek: Hledáme cestu, jak lépe pochopit čínskou kulturu
Foto: c-m-t.cz
Popisek: Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina
reklama

 

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek tento týden přijal delegaci z partnerské čínské provincie Hubei vedenou Wang Yanling, viceguvernérkou provincie pro oblast kultury a médii. Oba regiony mají dlouhou a bohatou historii, kterou chtějí představit v kombinaci s moderním uměním v rámci instalací na partnerské půdě. „Hledáme cestu, jak lépe pochopit čínskou kulturu, především pak kulturu našeho partnerského regionu Hubei. To předpokládá výměnu kontaktů a především navázání konkrétní spolupráce,“ nastínil zájmy Vysočiny i regionu Hubei hejtman Jiří Běhounek.

Dalším zájmem Kraje Vysočina je přiblížení především památek zapsaných na seznam UNESCO čínským turistům. „Je v našem zájmu na naše nemovité památky neustále poukazovat, budit u našich zahraničních partnerů zájem o jiná centra než je jen Praha nebo Český Krumlov. V lepším případě nabídnout takové pobytové balíčky, aby se zde hosté několik dní zdrželi. V případě čínských turistů vidíme velký potenciál,“ říká náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a zahraničních vztahů Jana Fischerová.

Čínská delegace v rámci své celodenní návštěvy navštívila telčský zámek, zhlédla animovaný film Mozart v Číně, na kterém v čínsko-rakouské koprodukci spolupracoval český skladatel Zdeněk Merta a prostor byl věnován i budoucím plánům na rozšíření aktivit Panského dvora v Telči.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Málo využívané tratě ochráníme před jejich úplným zánikem

19:37 Kolovratník (ANO): Málo využívané tratě ochráníme před jejich úplným zánikem

K ochraně regionálních tratí v Česku pomohou vlídnější podmínky, než má například Německo nebo Rakou…