Hron (SLK): V Liberci můžeme dobře žít

28.08.2014 15:00 | Zprávy

Starostové představili svůj volební program

Hron (SLK): V Liberci můžeme dobře žít
Foto: SLK
Popisek: Michal Hron, lídr kandidátky Starostů pro liberecký kraj

Starostové pro Liberecký kraj (SLK) představili svůj kompletní volební program, s nímž půjdou do podzimních komunálních voleb v Liberci. Program, na němž Starostové pracovali osm měsíců, nese nadpis „V Liberci můžeme dobře žít“.

„Řekli jsme si, že k přípravě volebního programu přistoupíme jinak, než je zvykem, a že si nejdříve řádně vyjasníme, v čem spočívají největší městské problémy. Sepsat je nebylo těžké, ale porozumět jim v jejich plné šíři a souvislostech nám dalo hodně práce,“ popisuje začátky práce na volebním programu lídr kandidátky SLK pro podzimní komunální volby a kandidát na primátora Liberce Michal Hron. „Nakonec jsme problémy města rozdělili na dvě hromádky. Na jednu jsme dali ty, které se dotýkají všech nebo velké skupiny lidí a které nesnesou odkladu. Na druhou jsme dali problémy, které jsou sice stejně vážné, ale už jsou někdy méně a někdy více řešeny a úkolem města je ta řešení dotáhnout nebo zásadně zlepšit.“

Stěžejní část svého volebního programu Starostové nazvali „Problémy, které musíme vyřešit, jinak se nehneme z místa“. Starostové zde navrhují svá řešení celkem osmi problémů, které jsou z jejich hlediska pro město zásadní - ceny tepla, komunikace s veřejností, liberecký dluh, péče o veřejný prostor, kvalita škol, péče o společensky znevýhodněné občany, spolupráce s krajem a územní plán. „V druhé části, kterou nazýváme ‚Další problémy, s kterými pohneme‘, se pak věnujeme kultuře, nemocnici, péči o zeleň, městské policii, cestovnímu ruchu, dopravě, ještědskému lyžařskému areálu, Liebigovu zámečku, městským společnostem a odpadovému hospodářství,“ doplňuje Michal Hron, kandidát SLK na primátora Liberce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

Náhlý boj o prezidentské pravomoci je pouze pokusem o využití momentálního rozložení sil po volbách …