Kobza (SPD): Zase Věra Jourová. Pryč se spitzenkandidaty. Plíživé změny? Referendum!

29.02.2020 19:12 | Zprávy
autor: PV

Nedáme legitimitu žádným krokům, které by nevratně poškodily Českou republiku. Stejně tak odmítáme snahy Evropského parlamentu, aby budoucnost určoval Guy Verhofstadt, (vel)mocenský nepřítel suverenity a práv národních států.

Kobza (SPD): Zase Věra Jourová. Pryč se spitzenkandidaty. Plíživé změny? Referendum!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Kobza je členem Poslanecké sněmovny, zvoleným za politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Níže přináším projev, který jsem přednesl na semináři k české pozici ke Konferenci o budoucnosti Evropy. Setkání, pořádané předsedou Poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem, se v parlamentu konalo dne 27. 2.

Vážené dámy, vážení pánové,
děkuji za možnost vystoupit zde, abych přednesl stanovisko hnutí SPD. Otázka budoucnosti EU je nadmíru důležitá, nicméně ke způsobu organizace Konference máme řadu velice vážných výhrad. Konference o budoucnosti Evropy ve formátu a obsazení, v jakém je plánována, je z hlediska SPD nepřijatelným a nedemokratickým projektem. Navíc některé teze ohledně cílů Konference, například že „EU se musí stát celosvětově nejvíce konkurenceschopnou, sociálně inkluzívní a klimaticky neutrální ekonomikou“, jsou vysloveně nebezpečné. Nejen proto, že popírají přírodní zákony, ale především by vrhly naši ekonomiku a společnost do recese a chudoby. Velmi nebezpečná, a pro Česko škodlivá, je i představa, že základem evropské integrace má být naplňování tzv. Evropského pilíře sociálních práv. To není nic jiného než pokus obejít základní smlouvy EU a převést sociální politiku mezi společné unijní politiky, přestože má dle primárních smluv jít o oblast, která je zcela v gesci národních států.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

13:12 Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Petru Kolářovi na Pražském hradě.