Krumer (SPO): Nesmíme v EU mlčet a nechat se ohrožovat

04.04.2017 13:36 | Zprávy

Ochrana hranic EU, příčiny nízké ceny práce u nás, církve v EU, kausalita a finalita.

Krumer (SPO): Nesmíme v EU mlčet a nechat se ohrožovat
Foto: spoz.cz
Popisek: SPO

Nesmíme v EU mlčet a nechat se ohrožovat

NATO je deklarováno jako obranné společenství. Je proto jeho povinností také chránit Evropskou unii před nájezdy migrantů. Z NATO a z Bruselu se ozývá, že na to nemá mandát. Když má mandát spolu s USA na vstup bez pozvání do Afgánistánu, Sýrie, Iráku, Libye, „humanitárně“ bombardovat Srbsko a tam dělat svůj „pořádek“ s desetitisíci mrtvých civilistů a výsledkem je také invaze migrantů do EU, tak je tento argument zástupný. Je proto jeho povinností nás chránit před touto invazí. A pokud ne, tak jaké nebezpečí by muselo přijít, aby nás NATO začalo chránit? Zatím pouze přesunuje i přes naše území svá vojska do míst, kde nám podle mého názoru aktuálně nebezpečí nehrozí a ještě nás nutí, abychom na toto dobrodružství, kterého se také zúčastňujeme, dávali více peněz. A má cenu v tomto spolku být? Stovky lidí již zemřely v zemích EU násilnými činy migrantů. Další ohrožení v nekontrolované vlně migrantů by pro nás bylo zrušení vízové povinností pro občany Turecka a Ukrajiny na vycestování do EU.

Firmy, které u nás investují, postupně dělají z našeho státu sklady zboží a montovny. Není to proto, že nás ty firmy mají rády, ale je to pro jejich zisky, které ve stamiliardových částkách každoročně odvádějí z naší republiky. V těchto firmách se pracuje za dvakrát až třikrát nižší platy, než jsou mzdy v zemích, odkud firmy přicházejí. Tím také udržují u nás nízkou cenu práce a uměle vyvolávají nedostatek pracovních sil. Potom si stěžují, že nejsou pracovníci a přivážejí se k nám pracovníci, mnohdy nelegálně, ze zemí, kde je cena práce ještě nižší. Tím směřujeme do pasti, ze které se těžko najde východisko. V Německu nyní požadují, aby naši řidiči kamionů, když přejedou hranice do Německa, měli stejné platy, jako řidiči v Německu. Souhlasil bych s tím, kdyby naše vláda požadovala na německých firmách, aby při podnikání u nás platila zaměstnancům stejné platy, jako jim platí ve firmách v Německu. Také bude nově zavedena dálniční daň na německých dálnicích a německým občanům budou poplatky odečítat z daní. Pokud to bude zavedeno i u nás a nejlépe v celé EU, nemám s tím problém.  

Na druhé straně se uměle udržuje skupina nezaměstnaných, mnohdy nepřizpůsobivých a někteří z nich dostávají na sociálních dávkách více, než je minimální mzda. I proto také kvalitní pracovníci, lékaři, zdravotnický personál a další odborníci, kteří jsou schopni odvádět práci s vysokou přidanou hodnotou, od nás odcházejí do zemí, kde si jejich práce váží a umí ji ocenit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pokorná Jermanová (ANO): Vyvolali jsme hlasování o nedůvěře

9:15 Pokorná Jermanová (ANO): Vyvolali jsme hlasování o nedůvěře

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hlasování o nedůvěře předsedkyni EK Ursule von den …