Kubíková (R2014): Budoucnost Opencard je nejistá

26.08.2014 12:20

Budoucnost projektu Opencard je stále nejistá. Ve hře je i varianta, že cestující budou muset disponovat platební kartou, aby mohli využívat veřejnou dopravu. Zatím jsme svědky zoufalé snahy současného vedení města dohnat zbrkle jednat.

Kubíková (R2014): Budoucnost Opencard je nejistá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dobíjení karty Opencard

Budoucnost projektu Opencard je stále nejistá. Ve hře je i varianta, že cestující budou muset disponovat platební kartou, aby mohli využívat veřejnou dopravu. Zatím jsme svědky zoufalé snahy současného vedení města dohnat, zbrkle dojednat a uklidit zmatek, který do projektu vneslo. Nepochybně zajímavé bude sledovat, jaký bude závěrečný účet přehmatů, soudních nákladů a výroků v celé kauze.

Bohužel rukojmími jsou opět občané. S arogancí sobě vlastní se jim město ani neomluvilo, ani nevyslalo pozitivní signál nápravy. Namísto toho jsou lidé zastrašováni, že se budou muset zpět vrátit  k papírovým legitimacím, což vzhledem k počtu asi 1, 2 milionů vydaných karet zavání spíše drzostí. O nákladech na tuto ústupovou variantu ani slovo.

Je třeba si však přiznat, že při skutečné správě smluvního vztahu projekt samotný není  ve své podstatě špatný, má značný potenciál symbiotického využití – od  knihoven až po „dětské peněženky“. Chceme proto opatrně  prověřit i pozitiva projektu, a to dříve, než se v něm začne pokračovat dosavadním způsobem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: RESTART 2014

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

10:08 Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

Jednoznačně odsuzuji invazi Turecka na svrchovaném území Syrské arabské republiky. Agrese je namířen…