Maleček (STAN): Ořezání byrokracie a průhledné rozdělování krajských peněz jsou pro nás důležitá témata

02.09.2016 19:05

Starostové pro jižní Moravu (kandidátní listina číslo 23) zahájili na náměstí Svobody v Brně svou předvolební kampaň. Jedním z cílů hnutí je průhledné a spravedlivé rozdělování krajských peněz bez korupce obcím, městům, privátnímu i neziskovému sektoru, a proto byla kampaň zahájena happeningem s názvem Melouny spravedlivě.

Maleček (STAN): Ořezání byrokracie a průhledné rozdělování krajských peněz jsou pro nás důležitá témata
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí
reklama

Během necelých dvou hodin hnutí Starostové pro jižní Moravu rozdalo kolemjdoucím obyvatelům Jihomoravského kraje přibližně tisíc melounů. Melouny symbolizovaly peníze z krajského rozpočtu a v Brně se tak rozdala přibližně jedna miliarda. „Průhledné rozdělování krajských peněz do všech částí kraje, ořezání byrokracie a hlavně zastavení zadlužování Jihomoravského kraje, představují důležitá témata pro naše hnutí,“ sdělil lídr kandidátky Martin Maleček z městské části Brno-sever. Během happeningu, na kterém se sešlo přes dvacet kandidátu hnutí, se voliči zajímali nejvíce o otázky týkající se hlavního nádraží, zlepšení stavu silnic a  zkrácení čekací doby ve zdravotnických zařízeních.

Většina kandidátů hnutí Starostové a nezávislí jsou současní starostové měst a obcí na Jižní Moravě, kteří se zabývají každodenními problémy občanů ve svém správním celku. I proto si hnutí jako svůj hlavní slogan zvolilo slovo „staráme se“, které poukazuje na každodenní péči starostů o občany Jihomoravského kraje. Více informaci o  kampani i  volebním programu Starostů pro jižní Moravu naleznete na webové stránce www.staramese.cz. Celostátní programové priority hnutí jsou pak k dispozici na www.melounyspravedlive.cz.

Melounová kampaň Starostů pro jižní Moravu se z náměstí Svobody přesouvá do dalších větších měst Jihomoravského kraje. Obyvatelé se tak mohou těšit na Melouny spravedlivě v Tišnově, Kuřimi, Boskovicích, Blansku, Rousínově, Břeclavi, Hodoníně nebo Znojmě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Lentilky jsou a budou vždy jen jedny, tak nám je neberte

4:33 Konečná (KSČM): Lentilky jsou a budou vždy jen jedny, tak nám je neberte

Přesně těmito slovy jsem ukončila otevřený dopis, který jsem se rozhodla napsat společnosti Nestlé (…