Ministr Herman: Kulturní dědictví nás spojuje a díky internetu je přístupnější více než kdy jindy

16.11.2017 21:24 | Zprávy

Ministr kultury Daniel Herman na tiskové konferenci v Nostickém paláci zahájil Evropský rok kulturního dědictví 2018.

Ministr Herman: Kulturní dědictví nás spojuje a díky internetu je přístupnější více než kdy jindy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Cílem ERKD je zvýšit obecnou informovanost obyvatel Evropy o příležitostech, které kulturní dědictví přináší, a to zejména z hlediska mezikulturního dialogu, sociální soudržnosti jako takové a hospodářského růstu. Evropský rok chce současně upozornit na problémy, jimž kulturní dědictví čelí (mezi tyto problémy patří například dopad přechodu k digitalizaci, environmentální i fyzický tlak na památky a nedovolené obchodování s kulturními statky). ERKD přispěje k podpoře kulturního dědictví coby významného prvku vztahů mezi evropskou unií a třetími zeměmi.

Ministr Herman připomněl, že v roce 2018 bude kladen důraz na hodnotu kulturního dědictví pro společnost, jeho přínos pro hospodářství, jeho úlohu v evropské kulturní diplomacii a na význam jeho zachování pro budoucí generace. ERKD má za úkol  povzbudit ještě více lidí k tomu, aby se snažili objevit i lépe poznat evropské kulturní dědictví a tím posílit pocit sounáležitosti se společnou evropskou rodinou a společnými historickými kořeny.

„Evropský rok kulturního dědictví je výjimečná evropská iniciativa, která skýtá pro všechny evropské občany nespočet příležitostí zúčastnit se řady zajímavých akcí zaměřených na oslavu bohatého a rozmanitého dědictví Evropy, a to v celé jeho šíři - dědictví hmotné, nehmotné a digitální. Ve své pestré rozmanitosti nás kulturní dědictví zároveň spojuje a díky technologiím a internetu je v současné době přístupnější více než kdy jindy,“ uvedl Daniel Herman na tiskové konferenci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Podpora zbrojení Ukrajiny je pro vládu Petra Fialy prioritou

9:15 Vích (SPD): Podpora zbrojení Ukrajiny je pro vládu Petra Fialy prioritou

V neděli zahájil návštěvu České republiky Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Setkal se s prez…