Lékárníkům se ale i tento návrh S. Němečka zdál jako příliš málo štědrý a požadují plnou kompenzaci regulačních poplatků. I drobné zvýšení obchodních marží v lékárnách považuji za nestoudnost, neboť lékárníci dlouhodobě pracují s velmi vysokými obchodními maržemi.
V roce 2006, když ministerstvo zdravotnictví přistoupilo k mírnému snížení jejich marží, strašili lékárníci veřejnost tím, kolik lékáren bude z tohoto důvodu muset skončit. Neskončila však ani jediná, a naopak v roce 2006 ještě přibyly a jejich počet stoupal kontinuálně i v následujících letech. Věřím, že podobná situace nastane i v souvislosti se zrušením poplatků v lékárnách.
Vláda by proto neměla podlehnout tlaku lékárníků a absenci regulačního poplatku by jim kompenzovat neměla, a to ani částečně, a už vůbec pak ne zcela. Stejně jako dar lékárníci před několika lety od někdejší pravicové vlády nabyli, by ho teď měli s lehkým srdcem pozbýt.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Paroubek , ŘSD , zdravotnictví
autor: vasevec.cz
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

20:16 Turková (PRO): Brutálně ho zbili při odvodu. Na následky zemřel. To je Ukrajina
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Ukrajině.
- 18:12 Senátor Hraba: Na profil mi chodí různé existence neschopné normální slušné diskuze
- 16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci
- 10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost