V ČR výsledky prezentoval před novináři europoslanec Petr Mach (exkluzivním partnerem Heritage Foundation je frakce EFDD v Evropském parlamentu, jejíž součástí jsou Svobodní), který k tomu vydal následující tiskovou zprávu.
„Ekonomická svoboda je základní právo každého člověka na nakládání se svou vlastní prací a majetkem. V ekonomicky svobodné společnosti mohou jedinci pracovat, vyrábět, spotřebovávat a investovat, jakkoliv chtějí, přičemž tato svoboda je státem jak chráněna, tak neomezována. V ekonomicky svobodných společnostech dovolují vlády práci, kapitálu i statkům, aby se volně pohybovaly, a nedonucují ani neomezují svobodu více, než je nezbytně nutné k ochraně a udržení svobody samotné.“ (zdroj)
V Indexu ekonomické svobody, který publikuje americký konzervativní think-tank Heritage Foundation společně s listem Wall Street Journal, se Česká republika oproti loňsku posunula o dvě místa výše z 26. místa na 24. Podle skóre na žebříčku to není pouze tím, že země kolem nás by se stále zhoršovaly, ale ČR zaznamenala nárůst bodů. To je třeba pochválit.
Při detailnějším zkoumání našeho skóre však přijdeme na to, že nárůst je navzdory naší vládě. Kladné body nám Heritage Foundation přičítá za ochranu vlastnických práv, boj s korupcí nebo nízkou inflaci.
Všechny ukazatele, na které má přímý vliv vláda nebo parlament se zhoršují – rozpočtová disciplína, vládní výdaje, podnikatelské prostředí nebo prostředí pro zaměstnance. Zde všude zaznamenala Česká republika pokles, v případě vládních výdajů velmi výrazný.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Svobodni.cz