Pilc (Svobodní): Svobodný obchod nejvíc pomáhá těm nejchudším

15.08.2016 20:35

Svobodný obchod nejvíc pomáhá těm nejchudším a na druhou stranu právě na ty nejchudší nejtíživěji dopadají státní regulace.

Pilc (Svobodní): Svobodný obchod nejvíc pomáhá těm nejchudším
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Obilné zákony v první polovině 19. století „chránily“ Británii před hojností laciné pšenice, která byla potřeba pro výrobu chleba. Vlastníci pozemků si prolobbovali zákon, jehož účelem bylo stabilizovat vysoké ceny obilí. V důsledku toho citelně zdražil chleba, základní potrava dělníků. Pracujícím takto poklesly jejich reálné mzdy. V důsledku toho se snížila spotřeba průmyslového zboží.. (více: Cobden a Liga proti obilným zákonům, ZDE)

Naprostá nekompetentnost eurosocialistů se ukazuje například v tom, jak opakují staré chyby protekcionistů z 19. století.

Svaz evropských socialistických republik (EU) své obyvatele „chrání“ před hojností nejrůznějších druhů zboží z dovozu z okolního světa. EU pomocí cel a především pomocí uvalování regulací i na své okolí protekcionisticky staví bariéry mezinárodnímu obchodu.

EU nevynalezla svobodný obchod. EU brání svobodnému obchodu

Uvažuje se o hrozbě vzniku protekcionismu a stavění obchodních bariér mezi jednotlivými evropskými státy po rozpadu EU. To se ale děje už teď uvnitř EU. V rámci „vnitřního“ (nikoliv svobodného) trhu se vlády v Německu a Francii prostřednictvím byrokratických bariér a cenových regulací snaží házet klacky pod nohy konkurenci ze států střední a východní Evropy. Konkrétně se jedná o stavění bariér autodopravcům. Francouzští a němečtí etatisté tak „chrání“ francouzské a německé firmy a občany před tím, aby ušetřili na autodopravě.

Nechcete protekcionismus a stavění bariér mezinárodnímu obchodu? Nevolte si do své vlády protekcionisty. Pokud některá vláda po rozpadu EU začne provádět protekcionistickou politiku, uškodí především svým občanům.

„...projekt Evropské unie je de facto projektem socialistickým.“ – Kateřina Konečná (KSČM)

Svobodný trh znamená kapitalismus a to eurosocialisté nemají rádi, proto budují „vnitřní“ trh plný regulací. V socialistickém vnitřním trhu uplatňují jednotnou plošnou regulaci a unifikaci a svou posedlost regulacemi předvádějí i na takových zbytečných absurditách, jako je zakazování žárovek nebo zakazování názvu pomazánkové máslo.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová (ANO): Ministr Rakušan stále obhajuje neobhajitelné

19:05 Mračková Vildumetzová (ANO): Ministr Rakušan stále obhajuje neobhajitelné

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Migračnímu paktu