Pirátská strana tyto snahy o legislativní změny nejen monitoruje, ale aktivně proti nim i veřejně vystupuje. Poslední návrhy z pera ministra Chovance, které lze očekávat spíše v Bělorusku, Číně nebo Íránu, ohrožují fungování svobodného internetu v naší zemi.
Z pirátského programu
Dovedete si představit, že vás odstřihnou od Internetu? Nenajdete si jízdní řád, nepošlete bankovní příkaz, neseženete kvalifikovanou práci, nepošlete e-mail a nepřečtete si aktuální zprávy? Proto Piráti prosazují přístup k Internetu jako základní právo.
Lidé Internet používají pro práci, vzdělávání, zábavu i sociální kontakt. Mají právo se cítit znepokojeni, pokud jim někdo Internet zakazuje nebo jim blokuje přístup k informacím, které hledají. Pirátská strana prosazuje, aby stát do komunikace mezi lidmi na Internetu nijak nezasahoval.
Státy proto nesmí Internet vypínat, odpojovat lidi a blokovat přístup podle seznamu zakázaných stránek. Stát totiž ani nesmí sledovat přenášené informace, které by mu to umožnily, a to ani prostřednictvím poskytovatelů internetového připojení.
Internet je v dnešní době stejně důležitý jako voda a elektřina. Právo na rychlé připojení k Internetu má být zařazeno mezi základní lidská práva jako ve Finsku. Společnost musí směřovat investice do infrastruktury, odstranění bariér a vhodného územního plánování, a vytvořit tak podmínky pro rychlý a dostupný Internet. Jednotlivé způsoby připojení nesmí být diskriminovány a musí být zachována síťová neutralita.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV