Špičkové zázemí pro studium mikrostruktury materiálů a vývoj pokročilých technologií bude sloužit nejen výzkumu Ústavu fyziky materiálů AV ČR, ale prostor nabídne i dalším výzkumným organizacím, vysokým školám a partnerům z průmyslu.
„Elektronové mikroskopy patří k nejsložitějším zařízením na světě a téměř třetina jejich celosvětové výroby pochází právě z Brna. Tři klíčové firmy tu zaměstnávají přes 2 800 lidí a generují obrat přes miliardu eur. Celý tento ekosystém tvoří přes 5 000 pracovních míst,“ uvedl předseda vlády Petr Fiala. Ten také připomněl vyšší podíl investic do výzkumu na HDP, než mají české kraje a stejně tak průměr EU.
„Brno má stejnou znalostní intenzitu jako Malmö nebo Freiburg a rychle upevňuje svou pozici mezinárodního vědecko-technologického centra. Ve výzkumu a vývoji zde pracuje každý desátý zaměstnanec. To je skvělá zpráva,“ sdělil Petr Fiala.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV