Premiér Fiala jednal se zástupci iniciativy Druhá ekonomická transformace

15.04.2023 14:04 | Tisková zpráva

Předseda vlády Petr Fiala se ve čtvrtek 13. dubna 2023 ve Strakově akademii setkal se zástupci iniciativy Druhá ekonomická transformace. Diskutovali o opatřeních, která zmodernizují českou ekonomiku.

Premiér Fiala jednal se zástupci iniciativy Druhá ekonomická transformace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

Premiér se zástupci hovořil o pilířích a směřování iniciativy, spolupráci a podpoře vlády v přípravě reforem a prioritách pro roky 2023 a 2024.

Anketa

Získají Ukrajinci někdy zpět Krym?

hlasovalo: 30014 lidí

„S iniciativou Druhé ekonomické transformace zastoupenou reprezentanty úspěšných firem jsme se bavili o opatřeních, která zmodernizují českou ekonomiku. Záleží mi na tom, aby v ČR vznikaly výrobky s vysokou přidanou hodnotou a aby se česká ekonomika posunula do vyšších technologických pater. Naším hlavním úkolem je změnit naši výrobu ze subdodavatelské na výrobu konečných produktů a zajistit jejich úspěch na světových trzích,“ uvedl k jednání premiér Petr Fiala.

Během schůzky se také dohodli na společných aktivitách a začlenění zástupců do pracovních skupin. „Jde o společný cíl, aby Česká republika byla i nadále úspěšnou zemí v měnícím se mezinárodním prostředí,“ dodal předseda vlády.

Druhá ekonomická transformace je iniciativa, složená s osobností českého byznysu. Jejím cílem je nastartovat druhou ekonomickou transformaci a pomoci změnit republiku v dalších třech dekádách v otevřenou, respektovanou a úspěšnou zemi. Mezi signatáře iniciativy patří například zástupci Svazu průmyslu a dopravy, společnosti ČEZ či českých a moravských univerzit.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Do Evropské unie z Ukrajiny odešlo okolo 650 tisíc bojeschopných mužů

7:02 Mašek (ANO): Do Evropské unie z Ukrajiny odešlo okolo 650 tisíc bojeschopných mužů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k mobilizaci na Ukrajině.