Premiér Sobotka: Českému předsednictví se podařilo zvýšit význam V4 v Evropě a reagovat operativně na migrační krizi

30.05.2016 15:42

V Praze se uskuteční závěrečný summit českého předsednictví ve Visegrádské skupině.

Premiér Sobotka: Českému předsednictví se podařilo zvýšit význam V4 v Evropě a reagovat operativně na migrační krizi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Ve středu 8. června 2016 se v Praze uskuteční summit předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny. Summit pořádá české předsednictví ve V4, které na summitu symbolicky předá štafetu Polsku, jež se předsednictví formálně ujme od 1. července 2016. 

Červnový summit V4 je tradičním formátem setkání předsedů vlád, na kterém jsou projednávána témata nadcházející Evropské rady, ale také hodnoceny výsledky končícího předsednictví a představen program předsednictví následujícího. Z nadcházející Evropské rady budou předsedové vlád jednat o otázkách migrace, situaci v zemědělství, přípravě Evropské globální strategie či referendu o setrvání Velké Británie v EU. Diskutována budou rovněž bezpečnostní témata související s červencovým Summitem NATO ve Varšavě. 

„Českému předsednictví se podařilo zvýšit význam V4 v Evropě, naplnit jednotlivé body programu, formulovat společné pozice V4 v řadě klíčových otázek evropské agendy i operativně reagovat na aktuální vývoj v souvislosti s migrační krizí,“ zhodnotil průběh českého předsednictví ve V4 premiér Sobotka. „Roli V4 pokládám i do budoucna za velmi důležitou pro rozvoj vztahů mezi zeměmi našeho regionu i pro prosazování společných zájmů. Akceschopná V4 je důležitá také pro EU a její schopnost hledat společná evropská řešení,“ doplnil premiér.

Od 1. července 2016 se předsednictví ve Visegrádské skupině ujme Polsko. Další člen Visegrádské skupiny – Slovensko – se zároveň na půl roku stane předsednickou zemí v Radě EU. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: První desítka kandidátů do nadcházejících eurovoleb

23:08 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: První desítka kandidátů do nadcházejících eurovoleb

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT představila první desítku svých kandidátů do eurovole…