„Jsem zastánkyní rozumné sociální politiky a sociálně-tržního hospodářství a chápu potřebu reagovat na nové formy práce, zejména v souvislosti s digitalizací. Přijaté usnesení jde ale za hranu toho, co považuji za rozumné. Snaha z evropské úrovně regulovat sociální a pracovní právo členských zemí povede jen k prohlubování nezaměstnanosti a k dalším odstředivým tendencím v EU, jejichž vyvrcholením byl např. Brexit,“ říká Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která působí ve výboru pro zaměstnanost.
„Zpráva obsahuje elementy, které vedou k vhodnému řešení některých fenoménů jako jsou například nové formy práce a pracovních smluv. Pozměňovací návrhy z pera levice však bohužel text posunuly příliš daleko a silně zasáhly do principu subsidiarity. Některé problémy je lépe řešit na úrovni členských států,“ říká Luďek Niedermayer (TOP 09), člen výboru pro hospodářské záležitosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV