Podle Šojdrové dnes pedagogům chybí přehledný zdroj informací, který by shrnoval základní dokumenty k problematice a navrhla jeho vytvoření. Tuto iniciativu většina přítomných zástupců státní správy, neziskového sektoru a učitelů uvítala.
"České republiky se jako součásti Evropské unie dotýká zatím největší krize, kterou od svého založení EU zažívá. Kromě migrace jde o další kritické události a děje, kterým EU čelí a musí je řešit. Jsou to hrozba terorismu, válka na Ukrajině (1,5 mil. obyvatel vnitřně vysídlených), krize Eurozóny a Řecka, hrozící odchod Británie z EU. Občané očekávají, že EU bude schopná adekvátně reagovat. Otázky na téma migrační krize a terorismu zaznívají i ve školách, kladou si je žáci i učitelé. Osobně považuji za správné, že se o těchto otázkách vede ve školách diskuse, zejména při výuce občansko-vědních předmětů. Vím to z mnoha setkání s občany, s učiteli i žáky. Také vím, že jejich znalosti a orientace velmi závisí na tom, z jakých zdrojů informace čerpají a ty jsou velmi roztříštěné," uvedla ve svém úvodním vystoupení michaela Šojdrová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV