Zábranský (Piráti): Víme, jak na neduhy pražských firem - politické trafiky, podivné smlouvy

15.05.2015 22:32 | Zprávy
autor: PV

Piráti odeslali 14. května Radě hl. m. Prahy podněty ke zlepšení správy a zvýšení otevřenosti městských obchodních společností. Doporučují mimo jiné požadavky na odbornost členů dozorčích rad a představenstev, rozsáhlé zveřejňování informací o problematických oblastech (zejména veřejné zakázky, smlouvy, odměny členů dozorčích rad a představenstev, výdaje na sponzoring a inzerci), zvýšení pravomocí a odpovědnosti dozorčích rad a zavedení povinnosti představenstev pravidelně informovat zastupitelstvo o dění ve firmě.

Zábranský (Piráti): Víme, jak na neduhy pražských firem - politické trafiky, podivné smlouvy
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

„Přicházíme s konstruktivními návrhy, které by mohly alespoň částečně vyřešit známé neduhy městských firem, jako jsou politické trafiky v dozorčích radách, nevýhodné smlouvy a obecně malá informovanost zastupitelů a veřejnosti o dění v nich,“ shrnuje zastupitel za Piráty Adam Zábranský, který návrhy zpracoval.

Ústředním bodem doporučení Pirátů je definování vlastnické politiky, neboli obecných cílů účasti města v obchodních společnostech a konkrétních, měřitelných cílů pro jednotlivé firmy, jejichž plnění by následně mělo být pravidelně vyhodnocováno.

„Vlastnická politika by měla mít jednak informativní funkci, aby bylo jasné, proč vlastně Praha vlastní akcie jednotlivých firem. Zároveň by ale sloužila k tomu, aby Rada mohla zodpovědně hodnotit výkon vedení společností a jejich kontrolních orgánů," doplňuje Zábranský

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Motorista Macinka situaci vyhrotil

13:02 Niedermayer (TOP 09): Motorista Macinka situaci vyhrotil

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke sporu Hradu se Strakovkou.