Češková (ODS): Přetahování o "Klausovu výjimku" jde do dalšího kola

26.12.2012 14:19

Ani po roce a půl neustávají v Evropském parlamentu tahanice o přistoupení České republiky k tzv. Protokolu Polska a Velké Británie o uplatňování Listiny základních práv EU (nepřesně "Klausova výjimka", ačkoli o výjimku nejde a Listina v České republice platí).

Češková (ODS): Přetahování o "Klausovu výjimku" jde do dalšího kola
Foto: red
Popisek: Logo ODS

Celý proces ideologicky motivovaných obstrukcí kolem Protokolu podle české europoslankyně Andrey Češkové jasně ukazuje, jak se v evropské politice může zacházet s přísliby a s vůlí menších členských států.

"Přistoupení k Protokolu bylo České republice písemně přislíbeno prezidenty a premiéry členských států na summitu v roce 2009. Logicky tedy není nejmenší důvod, aby jednomyslné rozhodnutí hlav států zpochybňoval nebo blokoval Evropský parlament. Nicméně přesně to se teď děje," vysvětluje Andrea Češková. "Europarlament nemá pravomoc o takových věcech rozhodovat, musí ale nejprve vydat své stanovisko, kterým se potom státy mohou nebo nemusejí řídit. Potom stačí jeden poslanec, který kolem celého procesu vytváří konflikty a produkuje zjevně diletantské zprávy, které není možné schválit, a celý proces stojí."

Případu se v europarlamentu před rokem a půl ujal britský liberální europoslanec a předseda Unie evropských federalistů Andrew Duff. Europoslanci nyní dostávají na stůl v pořadí již třetí materiál.

"Celé odstavce si zjevně protiřečí," říká Andrea Češková. "Duff nejprve uvádí, že Protokol je výjimkou, a proto oslabí právní ochranu občanů České republiky. V dalším odstavci pak konstatuje, že se o výjimku nejedná. Tvrdí, že Protokol zpřesňuje Listinu, což je pravda, nicméně následně argumentuje, že Protokol naopak vnáší do evropského práva zmatek. Tvrdím, že jediným, kdo vnáší do celé situace zmatek, a to záměrně, je za vydatné pomoci našich socialistů právě Andrew Duff. To musíme jednoznačně odmítnout."

Jak zdůrazňuje Andrea Češková, Česká republika má svou listinu základních práv a svobod, kterou se přes dvacet let řídí, aniž by vznikaly pochyby o právní ochraně občanů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ODS

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vojáci 12. strážní roty se v mezinárodní konkurenci opět neztratili

22:02 Armáda ČR: Vojáci 12. strážní roty se v mezinárodní konkurenci opět neztratili

Vzhledem k plněným úkolům na základně Bagram se mohlo jen několik vojáků 12. strážní roty zúčastnit …