Dolejš a Vostrá jsou dalšími místopředsedy KSČM

20. 5. 2012 11:48

Sjezd KSČM v Liberci si zvolil zbývající dva místopředsedy. Předsedu a prvního místopředsedu, který bude statutárním zástupcem šéfa strany, delegáti zvolili již v sobotu. Dnes se stal místopředsedou pro odborné zázemí Jiří Dolejš a místopředsedkyní pro ekonomiku Miloslava Vostrá. Oba byli zvoleni hned v prvním kole a oba navíc ještě zastávají i poslanecký post. "Chápu to jako ocenění své dosavadní práce a toho, čeho se držím nejvíc, tedy rozumu plus slušnosti plus pracovitosti," sdělil Dolejš ke svému zvolení ParlamentnímListům.cz.

Dolejš a Vostrá jsou dalšími místopředsedy KSČM
Foto: Filip Jandourek
Popisek: KSČM sjezd KSČM - Liberec 2012

KSČM svolává sjezd, který volí nové stranické představitele, podle stanov každé čtyři roky. Letos poprvé delegáti rozhodli, že zvolí nejen předsedu, ale také všechny místopředsedy, kteří budou podle rozhodnutí sjezdu v příštím volebním období tři. Vojtěch Filip byl zvolen za předsedu již v sobotu, stejně tak jako Petr Šimůnek, který bude prvním místopředsedou. Delegáti pak dnes rozhodli, že dalšími dvěma místopředsedy budou Jiří Dolejš a Miloslava Vostrá.

Dolejš dnes v prvním kole volby získal 248 hlasů a Stanislav Grospič 194. Dolejš se tak stává po téměř třech letech opět místopředsedou pro odborné zázemí. Funkci byla ještě přiřazena správa občanského sektoru. Dolejš musel z této funkce 29. září 2009 spolu s dalším tehdejším místopředsedou Čeňkem Milotou na svou funkci rezignovat a to kvůli aféře "loterijní zákon za milion" zveřejněnou deníkem Mladá Fronta Dnes.

"Těch 452 delegátů tady v Liberci je nejmasovější a velmi reprezentativní sjezd - to chápu jako ocenění své dosavadní práce. Chápu to také jako ocenění toho, čeho se držím nejvíc, tedy rozumu plus slušnosti plus pracovitosti," sdělil pak rozradostněný Dolejš ParlamentnímListům.cz.

SLEDUJEME Liberecký sjezd KSČM

Miloslava Vostrá získala od delegátů 265 hlasů a tak se i ona stala hned v prvním kole volby místopředsedkyní. Bude obstarávat ekonomické otázky.. Post místopředsedkyně pro ekonomiku Vostrá zastávala doposud.

Vostrou do funkce protežoval předseda Vojtěch Filip. Při představování kandidátů se sice ostře diskutovalo o podnikání místopředsedkyně, většina delegátů ale přijala její argumenty, že je vše v pořádku. Vostrá získala 265 hlasů a její protivníci Karel Procházka 146 hlasů. Milan Holý pak jen čtyři hlasy.

Všichni členové nového vedení KSČM budou zastávat své posty ve straně pro další čtyři roky.

Delegáti dnes ještě projednají a přijmou závěrečné usnesení sjezdu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Olga Böhmová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašisté, seknul Zeman své odpůrce. Zpražil Ukrajinu a vysmál se kvůli Mynářovi

12:40 Fašisté, seknul Zeman své odpůrce. Zpražil Ukrajinu a vysmál se kvůli Mynářovi

Z PROFILU Babišova návštěva v Bílém domě, vztah k PPF miliardáře Kellnera, setrvání kancléře Mynáře …