Exministr Pospíšil na Plzeň kašle. Tamní volby ignoruje

12.10.2014 12:03

Jaké názory má evropský politik Jiří Pospíšil na volební úspěch ODS v Plzni? To se nikdo nedozví. Na své sociální síti, kde komunikuje hojně a pravidelně, se k tomu totiž nevyjádřil.

Exministr Pospíšil na Plzeň kašle. Tamní volby ignoruje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

V den voleb tak někdejší ministr spravedlnosti místo výzvy k aktivitě směrem k voličům, jak to dělala drtivá většina politiků v zemi, nechal zaplatit sponzorovaný vzkaz tohoto znění: "Přijďte se podívat na naprosto ojedinělou výstavu Auto v proměnách času, v rámci které uvidíte díla významných umělců jako jsou Kamil Lhoták, Theodor Pištěk nebo Andy Warhol, jehož unikátní originál v ceně několika stovek milionů eur byl Museu Kampa zapůjčen ze Švýcarska."

I bez jeho podpory se však občanští demokraté dostali do silné pozice. V Plzni stejně jako v Praze uspěl velký počet stran a hnutí, celkem sedm. Vítězství si připsalo hnutí ANO Andreje Babiše, ale jen těsně. Druhá skončila plzeňská ODS v čele s dosavadním primátorem Martinem Baxou. Plzeň tak do jisté míry vybočuje z trendu, který odhalily tyto komunální volby. Oslabení občanských demokratů se zde tak úplně nekoná. Primátor Baxa je dokonce přesvědčen, že ODS vlastně vyhrála.

„Jsem přesvědčen o tom, že faktickým vítězem voleb do Zastupitelstva města Plzně se stala ODS. Ten výsledek je naprosto fantastický. Chtěl bych voličům poděkovat i za to, že jsem získal ze všech kandidátů na primátora nejvyšší počet preferenčních hlasů. Výsledky ukázaly, že voliči ocenili to, jakým způsobem ODS čtyři roky město spravovala, že jsme město spravovali úspěšně a efektivně. Prostě ukázalo se, že ODS v Plzni je jiná a že jsme stranou, která umí vítězit,“ řekl primátor Plzně a lídr ODS Martin Baxa.

Zajímavostí je, že předposlední zmínka Pospíšila na Facebooku o Plzni je. Ovšem trochu jiným úhlem pohledu. "Dnes jsem se v Bruselu cítil jako doma. Byl jsem totiž mezi svými plzeňskými krajany, když jsem se v Plzeňském domu, který zde již několik let úspěšně funguje, zúčastnil expozice o Šumavě," uvedl a vydal dvě fotografie se společensky oděnými slečnami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

22:49 Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

Dvě stě účastníků a 1700 eur vybraných formou startovného na podporu zraněných válečných veteránů – …