Myslím, že tento problém není nijak nový, ale spíše dlouhodobý. Dlouho doutnal a nyní se naplno projevil v oblastech, ve kterých by to asi řada lidí, neseznámených s touto problematikou, vůbec nečekala. Vývoj jako na Šluknovsku nicméně může hrozit ve všech podobných lokalitách. Největší chybou je nepřizpůsobivé občany sestěhovávat na okraje měst do izolovaných objektů v soukromém vlastnictví. Naopak je třeba mít je pod kontrolou a komunikovat s nimi.
Je podobná situace také v Hradci Králové nebo jeho okolí?
V Královéhradeckém kraji máme rovněž takzvané vyloučené lokality, které pravidelně monitorujeme. Snažíme se jít cestou prevence. Získali jsme například více než 30 milionů korun z Evropské unie na vzdělávání terénních pracovníků pro vyloučené lokality. Tito lidé se snaží pomáhat tamním obyvatelům při jednáních s úřady, při získávání zaměstnání, hospodařením, hygienou, vedením domácnosti. Je ale nutné dodat, že se terénní pracovníci často setkávají s nezájmem, což jejich pomoc zásadně komplikuje.
AKTUÁLNĚ:
- Daniel Landa: Rupne to a nebude chleba
- Odvážní politici: Útok na Roma je rasismus, Rom s mačetou rasista není
Co navrhujete?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový