Hloupé škrtací reformy brzdí naši ekonomiku, pustil se do vlády Paroubek

29.04.2012 12:31

Hosty pořadu Partie na Prima family byli šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura a předseda Národních socialistů - levice 21. století Jiří Paroubek. Hlavním tématem byla ekonomika. Politici se neshodli téměř na ničem, Paroubek ale řekl, že je mu jedno, kdo vládu podporuje. Záleží mu na tom, co prosazuje – a podle něj je to všechno špatně.

Hloupé škrtací reformy brzdí naši ekonomiku, pustil se do vlády Paroubek
Foto: Repro TV Prima
Popisek: Jiří Paroubek v Partii televize Prima
reklama

Prvním tématem byly předčasné volby a stabilita vládní většiny. „Já si myslím, že na podzim ty volby nebudou, to je nepraktické. Ale mám za to, že někdy do roka volby budou,“ předpovídá Paroubek. „Budu zcela upřímný. Kdyby ty volby byly teď v červnu, tak národní socialisté by úspěšní nebyli. Ale na podzim nebo na jaře? To je něco jiného,“ uvedl.

Koaliční smlouva příští týden

„My jsme si v pátek ověřili, že vláda většinu v Poslanecké sněmovně má,“ prohlásil Stanjura s tím, že rozhodně nedochází ke změnám programových priorit ani k personálním změnám. Věří ve stabilitu současné koalice. „Když se nám nebude dařit, je určitě dobře, aby byly předčasné volby,“ dodal.

„Předpokládáme, že v nejbližších dnech podepíšeme koaliční smlouvu s přípravným výborem platformy Karolíny Peake,“ tvrdí Stanjura. Podle Paroubka není důležité, jestli vládu podporují přeběhlíci nebo Věci veřejné, ale důležité je bavit se o tom, co vláda dělá špatně – a to jsou škrty.

„Tyhle hloupé škrtací reformy brzdí naši ekonomiku,“ prohlásil Paroubek. „Letos plánujeme schodek rozpočtu skoro stejný, jako byl za vaší vlády, kdy ale ekonomika rostla šesti procenty. A tam bylo zaděláno na problém. Největší problémem Evropy jsou přece zadlužené veřejné rozpočty,“ nesouhlasil Stanjura.

„Pan Paroubek si myslí, že premiér generuje nějaký růst. To není pravda, to jsou přece naše firmy, naši podnikatelé,“ okomentoval Stanjura a připomněl Paroubkovi jeho výrok, že se nemusí platit dluhy. Moderátor se ale chtěl vrátit k debatě o většině, kterou nyní vláda má. Stanjura doufá, že bude stabilní, přestože nechápe, že někteří lidé se nyní nechtějí řídit předchozími dohodami.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

4:46 Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

EXKLUZIVNĚ Monika Hohlmeierová je německá politička CSU. Od 6. října 1998 do 15. dubna 2005 byla bav…