Hušák: Můj plat byl pouze dva miliony. Ne pět, jak tvrdí Jansta

10.05.2012 19:27

Bývalého šéfa loterijní společnosti Sazka Aleše Hušáka čeká žaloba nejen od Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), ale i České obce sokolské. A jak Hušák v pořadu Impulsy Václava Moravce tvrdil - nic jiného jim ani nezbývá, aby se nezesměšnili.

Hušák: Můj plat byl pouze dva miliony. Ne pět, jak tvrdí Jansta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aleš Hušák

Podle Aleše Hušáka, bývalého šéfa Sazky, jsou prohlášení předsedy ČSTV Miroslava Jansty mylné a nepravdivé. Proto se Hušák na soudní řízení těší. „Já se osobně domnívám, že jim nic jiného ani nezbývá, aby se nezesměšnili,“ prohlásil. Příběh se totiž podle něj konečně rozuzluje a brzy se zjistí, kdo měl v tomhle příběhu jakou roli. Především Jansta, podle médií jeden z nejvlivnějších lidí v zákulisí české politiky.

Hušáka čeká žaloba kvůli špatnému finančnímu hospodaření Sazky a jako důkaz má Jansta údajně 77stránkový dokument. I tady se Hušák ohradil.

„Můj plat byl kolem roku 1995 kolem 280 000 korun. Rostl k částce asi 950 000 korun. Peníze jsem bral podle smlouvy, a to kolem 1 % odměn ze zisku společnosti, abych měl 14. a 15. plat.,“ hájil se Hušák. Poslední plat, o kterém se tak často mluví, měl údajně "jenom" kolem dvou a půl milionu korun. V žádném případě pět či jiná čísla, kterými se Jansta ohrazuje. „Proto doufám, že má Jansta čísla podložená a dal by za ně ruku do ohně,“ dodává.

Obrazy za 33 milionů

Dalším bodem zprávy jsou například luxusní vozidla, soukromá letadla či obrazy za 33 milionů. „To tzv. umění byly obrazy nakoupeny v průběhu 12 let,“ tvrdí. Společnost Sazka totiž vydávala vlastní kalendáře.

„Až zmizí vliv revolučních písní a můj popel bude rozprášen do Rýna, tak zůstanou strohá čísla. A zůstane tam kolem 15,5 miliardy korun, které jsem investoval do sportu,“ dodal Hušák na konec pořadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Kontrola kuchyňských elektrospotřebičů odhalila nedostatky

9:45 ČOI: Kontrola kuchyňských elektrospotřebičů odhalila nedostatky

Česká obchodní inspekce provedla kontrolní akci zaměřenou na malé kuchyňské tepelné elektrospotřebič…