Nehrajte si s cigaretami na spasitele, vzkazuje Šťastnému Strejček

11.07.2010 19:42

Europoslanec ODS Ivo Strejček nepřímo zkritizoval svého kolegu z Poslanecké sněmovny Borise Šťastného kvůli jeho úsilí zakázat kouření v restauracích.

Nehrajte si s cigaretami na spasitele, vzkazuje Šťastnému Strejček
Strejček je sám nekuřák a podle jeho slov je nekuřácká i jeho rodina. O zákazu kouření v restauracích však nechce slyšet.

Jsem nekuřák, ale respektuji soukromé vlastnictví

„Sice mi vadí kouření v restauracích a vybírám si místa, kde by mě neobtěžoval cigaretový kouř. Vadí mi určitá bohorovnost kuřáků, když si poté, co dojedí, zapálí bez ohledu na to, jestli vedle neobědvá ještě někdo jiný. Přesto jsem proti, protože restaurace je soukromým vlastnictvím a její majitel má právo se rozhodnout, jak s ní naloží," řekl pro ParlamentníListy.cz Strejček.

Nepotřebujeme spasitele

„Autoři protikuřáckého zákona jsou podle mě přesvědčeni o vlastní výjimečnosti, považují sami sebe za spasitele, kteří mají zničit zlo na zemi. K této svaté válce zneužívají svého postavení zákonodárce," opřel se nepřímo do Šťastného Strejček.

Zákonodárce nenese podle Strejčka žádné podnikatelské riziko, a tak nemá podnikateli do jeho byznysu co mluvit. „Podnikatel sám musí vycházet vstříc přáním zákazníka. Podnikatel ví mnohem lépe, jak rozmarný zákazník je a že ho může ztratit. Zákazník ani zákonodárce se pak nestarají o to, zdali majitel restaurace zkrachuje," míní Strejček.

Šťastný to bude dál zkoušet

Sám Šťastný pro iDnes.cz uvedl, že bude za zákon o zákazu kouření v restauracích bojovat, ale podle něj má cenu jít pouze do vyhrané bitvy. „Ne, že se zase budu dva a půl roku prát o slovíčka a pak mi to ve finále vyházejí," poznamenal Šťastný. Plánuje nějakou dobu počkat a neměnit zákon, protože ten sotva začal platit.

Největší zájem prosadit do koaliční smlouvy větu o maximální ochraně nekuřáků měly Věci veřejné a především jejich expert na zdravotnictví Martin Jan Stránský. Ministerstvo zdravotnictví nakonec v Nečasově vládě podle koaliční dohody obsadí Leoš Heger z TOP 09.


Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad práce ČR: Loni jsme podpořili v rámci AZP 17 tis. uchazečů nad 50 let

21:44 Úřad práce ČR: Loni jsme podpořili v rámci AZP 17 tis. uchazečů nad 50 let

Zatímco v roce 2014 tvořili lidé nad 50 let z celkového počtu osob podpořených v rámci nástrojů a op…