Pavel Bém si přišel pro ocenění a způsobil šok: On není v base?

26. 11. 2012 6:58

Letos prý Pavel Bém předvedl nejobtížnější horolezecký výstup na horu nad šest tisíc metrů ze všech českých horolezců a obdržel za to ocenění. Stojí za pozornost, že Bémova přítomnost na slavnostním ceremoniálu vzbudila řadu reakcí. Někteří z hostů se divili, jak je možné, že Bém není ve vězení, jiní pak říkali, že v politice působí ještě mnohem horší lidi.

Pavel Bém si přišel pro ocenění a způsobil šok: On není v base?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém
reklama

Poslanec Pavel Bém obdržel mezinárodní horolezecké ocenění za zdolání himálajské K2, v uplynulém roce nikdo nezdolal těžší horu nad šest tisíc metrů, takže si prý ocenění čtyřčlenné komise horolezeckých společností ALPY a OEAV zaslouží. Podle informací pondělní MF Dnes ale komise důsledně oddělovala sportovní výkon od Bémovy politické historie.

Myslel jsem, že je ve vězení

„Tvrdě jsem politiku oddělil od sportovní stránky. Bémův výstup na K2 je bezesporu nejtěžší," říká ředitel festivalu a člen poroty Ladislav Jirásko. Na adresu Pavla Béma dodává: „Podle mě nepatří do té nejhorší kategorie politiků. Myslím, že tam jsou ještě horší grázlové."

Bém přitom odmítá prozradit, z jakých peněz své horolezecké výpravy financuje. Liší se tím od řady horolezců, kteří své donátory veřejně přiznávají. Politik se hájí tím, že platí ze svého, protože na případné veřejně známé sponzory by se okamžitě vrhla média.

Není bez zajímavosti, že Pavel Bém nebyl hlavní hvězdou večera. Mnozí hosté byli dokonce překvapeni, že ho tam vidí. „To zírám. Já jsem si myslel, že je ve vězení," divil se čtyřiasedmdesátiletý nestor českého lezení Petr Prachtel. Větší zájem vzbuzoval Němec Alexandr Huber, Rakušan Peter Habeler či domácí Adam Ondra.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Nové železniční spojení Drážďany – Praha je projekt celoevropského významu

20:13 Správa železnic: Nové železniční spojení Drážďany – Praha je projekt celoevropského významu

DB Netz a Správa železnic společně představily aktuální stav přípravy Nového železničního spojení Dr…