Štěch řešil s Klausem přímou volbu. Asi projde

03.01.2012 14:28

Senátoři ČSSD většinově podpoří přímou volbu prezidenta a návrh v horní komoře zřejmě uspěje. Po novoročním obědě s prezidentem Václavem Klausem a předsedkyní sněmovny Miroslavou Němcovou (ODS) to novinářům řekl předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).

Štěch řešil s Klausem přímou volbu. Asi projde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Štěch

S prezidentem, který přímou volbu kritizuje, prý hovořil o jejích rizicích, návrh ale dále podporuje. Zavedení přímé volby nicméně není hotovou věcí, dokud o ní Senát nerozhodne a nebudou připraveny její prováděcí zákony, dodal Štěch.

Projde i přes rizika

"Dostali jsme se i k otázce přímé volby prezidenta. Diskutovali jsme o výhodách, nevýhodách, rizicích a já jsem sdělil odhad, že v Senátu ten návrh projde," řekl Štěch. Senátorský klub ČSSD, který má v horní komoře většinu, podle Štěcha přímou volbu většinově podpoří. "Pokud to bude tak i v jiných klubech, tak by to projít mělo, i při všech těch rizicích, která tam jsou," dodal.

Předseda Senátu také Klause pozval na jednání horní komory. Klaus by se tak v únoru mohl zúčastnit v Senátu debaty o jmenování nového soudce ústavního soudu, kterého senátorům navrhl. Jeho návštěva v horní komoře by se mohla odehrát v únoru v době, kdy senátoři budou řešit i přímou volbu prezidenta. Klaus by tak například mohl apelovat na senátory ODS a další, aby návrh odmítli. Prezident nicméně zatím nepotvrdil, že do Senátu přijde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš málem brečel. Proč? ČT, Milion chvilek, k tomu přidal silná slova

23:31 Babiš málem brečel. Proč? ČT, Milion chvilek, k tomu přidal silná slova

Opět i tuto neděli sepsal premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš své tradiční facebookové hlášení…