Volební klipy prezidentských kandidátů budou v televizi i v rozhlase zdarma

30.12.2011 7:21

Dosud ještě Senát neschválil přímou volbu prezidenta, ale ministerstvo vnitra už připravilo zákon, podle něhož by se začátkem roku 2013 uskutečnila. Jak informuje deník Pravo, tak předloha upravuje i volební kampaň. Uchazeči o post hlavy státu budou mít vyhrazený prostor pro své předvolební klipy v České televizi a Českém rozhlase.

Volební klipy prezidentských kandidátů budou v televizi i v rozhlase zdarma
Foto: hns
Popisek: Televize s monoskopem

Ministerstvo vnitra už předložilo vládním institucím do připomínkového řízení návrh zákona, podle něhož se má začátkem roku 2013 uskutečnit přímá volba prezidenta. Tu sice odsouhlasila sněmovna, ale ještě ji čeká schvalovací procedura v Senátu. Podle informací deníku Právo upravuje prováděcí zákon i předvolební kampaň.

Stejně jako u sněmovních voleb a při hlasování do Evropského parlamentu budou mít i kandidáti na prezidenta vyhrazený prostor v České televizi a v Českém rozhlase pro své předvolební klipy. V době začínající 16 dnů a končící 48 hodin před volbou dostanou dohromady deset hodin bezplatného vysílacího času. V případě druhého kola mohou dva soupeři agitovat ve dvou dnech v celkovém čase dvou hodin.

Vše k tématu přímá volba prezidenta

Mezi prvním a druhým kolem budou dva týdny

Na rozdíl od senátních voleb, u nichž je mezi prvním a druhým kolem pauza jeden týden, tak tento zákon počítá s tím, že v případě prezidentských voleb to budou dva týdny. Druhé kolo se neuskuteční jen v tom případě, že jeden z kandidátů získá v prvním kole nadpoloviční většinu hlasů. Jinak se uskuteční kolo druhé, kam postoupí dva nejúspěšnější uchazeči.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…