Ve Varech se ztratil exprimátor, zmizel i prezident

18.11.2010 11:41

Dramatické i komické zároveň je přebírání karlovarského magistrátu novým vedením z koalice K 20. Když se totiž nový primátor Petr Kulhánek a jeho dva náměstci poprvé ocitli ve svých kancelářích, našli je dokonalé uklizené a doslova vybílené. Na zdi jedné z nich dokonce chyběl i obraz prezidenta.

Ve Varech se ztratil exprimátor, zmizel i prezident
Do kuriózní situace se dostali redaktoři karlovarského Deníku, kteří přišli udělat reportáž o tom, jak se noví šéfové města zabydlují na magistrátu (na snímku). Čekali, že si do kanceláří přinesou nějaké talismany a fotografie a zlidští si je po svém. Na místě je však čekalo překvapení. Prázdné skříně a šanony, žádná dokumentace, jako by zde vlastně dosud nikdo nepracoval.

Náměstek Jiří Kotek (Alternativa) ParlamentnímListům.cz řekl, že si proto musel vzít na pomoc „ochranku“ v podobě advokáta Karla Jelínka, který zajistil sepsání potřebných protokolů o předání, respektive nepředání funkce. Kotek totiž přebírá agendu hned po svých dvou předchůdcích - Petru Keřkovi (zvolen za ODS, nyní Nestraníci) a Tomáši Hybnerovi (ČSSD), a zatím nemá k dispozici vůbec žádné potřebné dokumenty.

Vše bude muset dolovat z odborů, ale ani v tomto případě je nemá jisté. Leccos důležitého prý bylo skartováno, bývalé vedení magistrátu však vždy na toto podezření reagovalo, že jde o běžnou likvidaci nepotřebných spisů.

Jak redakci dále sdělil tajemník karlovarského magistrátu Jakub Kaválek, existuje zásadní rozdíl mezi tím, když funkci předává vedoucí odboru nebo sekretářka a volený funkcionář. Nehrozí žádný problém, neboť všechny důležité dokumenty jsou uloženy na příslušných odborech a také v elektronické podobě u sekretářek. Inventarizace ostatního majetku je prý prováděna v řádných termínech a stejně tak je podle Kaválka dodržován skartační řád úřadu.

Kde je Klaus?

Vůbec nejhůř dopadl náměstek Jiří Klsák (KOA), který dokonce přišel i o obraz prezidenta. Jeho předchůdkyně Jana Petříková (ČSSD) si jej odnesla, protože ho měla podepsaný přímo od Václava Klause a byl prý jejím osobním majetkem, což nám posléze sama osobně potvrdila a vylíčila, jak se vlastně k obrazu dostala. Portrét premiéra i jeho podpis získala, když ho v roce 2003 vítala u hotelu Thermal.

Podle tajemníka byl původní obraz prezidenta uložen do skladu, kde je dosud a záleží prý na novém náměstkovi, zda ho bude chtít vrátit zpět.

Nejasný osud primátora

Obdobnou perličku řešil i nový primátor Petr Kulhánek (KOA), který zase nemohl sehnat svého předchůdce Wernera Hauptmanna (ODS), aby se společně zhostili řádného předání důležité funkce reprezentanta statutárního města.

V této souvislosti jsme se snažili také zjistit, jak se bude dál Hauptmannova kariéra vyvíjet. Dosud je zaměstnancem krajského úřadu, pro funkci primátora byl uvolněn z postu stálého zástupce Karlovarského kraje v Bruselu. Jak nám ale prozradila tisková mluvčí Krajského úřadu v Karlových Varech Andrea Bocková, momentálně pro Hauptmanna žádné vhodné místo nemají, neboť funkci v Bruselu museli po jeho odchodu obsadit. Potvrdila nám ale jeho schůzku s hejtmanem Josefem Novotným.

Více:

Ve Varech začalo křeslo-třesení 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Hana Čechová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lubomír Volný jde se Samkovou. A s lékařem, co šokoval ČT slovy o muslimech

11:34 Lubomír Volný jde se Samkovou. A s lékařem, co šokoval ČT slovy o muslimech

Známá pražská advokátka a bojovnice proti byrokratickému Bruselu Klára Samková, poslanec Volný, co o…