Eliminace policistů: Kanadské body a dřít do úmoru, běduje odborář

07.03.2011 19:53 | Zprávy

EXKLUZIVNĚ My řidiči jsme si už zvykli, že naše počínání za volantem hodnotí policie nekompromisním bodovým systémem, nicméně málokdo ví, že policie zřizuje obdobnou praktiku ve svých řadách. Ta má sloužit v prvé řadě k evaluaci policistů ve výkonu služby. A další její dopady?

Eliminace policistů: Kanadské body a dřít do úmoru, běduje odborář

O novém policejním prezidentovi Petru Lessym se ještě v době jeho náměstkování na jihomoravském krajském ředitelství tvrdilo, že je zastáncem hodnocení policistů na základě ,,čárkového" systému. Ten byl nyní vylepšen a upraven pro potřeby policejního prezidia, respektive ministerstva vnitra.

Kanadské body

Řadoví policisté ale i někteří jejich nadřízení začínají však o kanadském bodovém systému pochybovat a mnohde se stává jejich postrachem.

"Systém spočívá v hodnocení policistů na základě nápadu. Pokud se policistovi ve službě v jeho rajonu stane trestný čin, dostane 1 bod. Kdo bude mít hodně bodů, bude popotahován na základě neplnění služebních povinností. Potom přijdou listy významné události a dotyčný bude od PČR propuštěn," vysvětluje ParlamentnímListům.cz místopředseda Unie bezpečnostních složek Zdeněk Buřič.

A připomíná příklad, který se stal nedávno na ředitelství ve Vsetíně. "Vedoucí územního odboru plukovník Bohdan Varyš prohlásil na oficiální poradě, že policista má dřít, dřít a dřít, dokud nezhebne. A až zhebne, přijdou další. Lidí máme dost," uvedl Buřič.

Taková praxe však podle Buřiče má sloužit k ořezání policejního sboru na 40 000 příslušníků.

Psali jsme:
Úspory v policii: Navlékneme kriminalisty do uniforem. Pro Langera sci-fi
Klasnová: Gross a Langer policisty rozmazlovali. Je třeba je propustit

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Pavel Kozdera

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Vystoupení z EU

Nemyslíte, že když vystoupíme z EU, vedlo by to jen k tomu, že by se rozhodovalo o nás bez nás? Protože na evropském trhu jsme dost závislý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jak vyřešit hrozbu migrace: Právo na azyl pryč z Ústavy. Právník Kotzian by ale zašel dál

19:19 Jak vyřešit hrozbu migrace: Právo na azyl pryč z Ústavy. Právník Kotzian by ale zašel dál

Vyhodit právo na udělení azylu z našeho ústavního pořádku. Takový návrh padl na nedávné konferenci, …