A kdože je onou šťastnou dodávající firmou s cecíkem napojeným na armádu? Správně. Tzv. schránková firma exsenátora ODS Vlastimila Sehnala. Firma bez webových stránek, výrobních prostor, čítající méně než deset pracovníků.
Premiér Fiala se omluvil voličům za zvýšení daní. Nevěděl prý, že bude válka. Přijímáte jeho omluvu?Anketa
Komentáře představitelů podobných firem, že vybavení polních kuchyní za uvedenou cenu musí být ze zlata, ponechávám bez povšimnutí. Nikoliv však skutečnost, že uvedená společnost bývalého senátora pravicové strany získává četné veřejné zakázky výhradně od MO a jejich objem za šest let přesáhl částku 300 milionů korun. A to se přeci v dnešním prostředí klientelismu a korupce vyplatí!
Zatímco nedávno na MO AČR skončila na vlastní žádost vrchní ředitelka ekonomické sekce a klíčová vyjednavačka nákupu předražených stíhaček F-35 Blanka Cupáková, v případě nákupu daleko menšího významu a částky se zcela jistě nic nezmění ani po případném projednání kauzy stamilionových armádních kontejnerů na půdě Poslanecké sněmovny, jak to požaduje parlamentní opozice.
Případ nejen (ne)pozlacených kontejnerů ukazuje, že z požadavku navýšení výdajů na zbrojení nemusí profitovat jen zbrojovky a firmy Západu, ale také tuzemští podnikatelé, navázaní na korupční prostředí Ministerstva obrany. Bez ohledu na skutečnost, zda v čele resortu stojí současná ministryně ODS, nebo v minulosti ministři ANO 2011. A kdo tohle všechno zaplatí? Jako vždy daňový poplatník, tedy občan!
Mgr. Miroslav Kavij
Článek byl převzat z Profilu Mgr. Miroslav Kavij
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.