Plaťte kryptoměnou. Česká firma TENT.com vám na to dá kartu

29.03.2023 17:14 | Reportáž

Na trh vstupuje první ryze česká společnost TENT.com, díky jejíž aplikaci a fyzické kartě budou moci uživatelé běžně platit u obchodníků. V budoucnu hodlá konkurovat hlavním světovým hráčům v oboru.

Plaťte kryptoměnou. Česká firma TENT.com vám na to dá kartu
Foto: Tent.com
Popisek: Představení české kryptoměnové platformy TENT.com

Popularita kryptoměn v posledních letech roste a s tím i počty nových zájemců o jejich koupi a investování. Situaci využila nová česká platforma, která nyní uvádí na trh vůbec první českou platební kartu, jejímž prostřednictvím budou uživatelé moci zaplatit například v restauraci, obchodě nebo vybírat v bankomatech. 

Anketa

Má vláda zvýšit základní sazbu DPH z 21 % na 23 %?

4%
96%
hlasovalo: 26103 lidí

Platby proběhnou přímo z virtuálních měn, které v aplikaci budete mít. Běžné platby umožňuje spolupráce platformy TENT.com se společností MasterCard, s níž je virtuální peněženka technologicky integrovaná. To zároveň klientům zaručuje bezpečí, neboť platforma musela absolvovat náročný proces trvající dva roky a kontrolu úplně všeho, aby mohl se světovým zprostředkovatelem plateb MasterCard spolupracovat.

Na rozdíl od jiných světových platforem slibuje uživatelům bezpečí též jejich vkladů, neboť s prostředky nebude nijak nakládat, nebude je investovat a nijak na ně sahat. Nehrozí tak například situace, jakou svět zažil s krachem kryptoměnové burzy FTX.

„Prostředky klientů budeme držet oddělené od vlastních zdrojů a nebudeme je využívat k dalšímu obchodování, nebudou půjčovány nebo investovány. Dále aplikujeme kontrolu transakcí s cílem zamezit praní špinavých peněz,“ uvedl na představení platformy její zakladatel David Tacl s tím, že společnost bude zisk generovat pouze na běžných poplatcích.

Platební karta TENT:

Kromě nákupu, směny a prodeje kryptoměn pro uživatele brzy přibudou i další investiční možnosti. Například do akcií nebo komodit. Společnost TENT.com zároveň pracuje na tom, aby klienti brzy mohli využívat také IBAN a přijímat platby ze zahraničí.

„Chceme uživatelům zjednodušit svět kryptoměn. Nákup, prodej a směny krypta budou jednoduché a jednotlivé operace budou probíhat srozumitelným způsobem. Naším cílem je zpřístupnit kryptoměny běžnému uživateli,“ vysvětlil dále zakladatel platformy Tacl.

Počáteční investice do vývoje a celkového startu platformy vyčíslil na desítky milionů korun s tím, že vše financoval ze svých vlastních zdrojů. O tom, že společnost to s prohlášením o tom, že hodlá konkurovat těm nejvýznamnějším hráčům jako například Crypto.com, myslí vážně, je i skutečnost, že za pouhou webovou doménu zaplatila nemalé peníze.

„Nákup domény TENT.com proběhl po dlouhých jednáních. Jednalo se o jednu z mála čtyřpísmenných významových domén, které byly k mání. Je to druhá největší doménová akvizice do českých rukou, zaplatili jsme 500 tisíc dolarů,“ upřesnil David Tacl.

Podle Františka Vinopala z České kryptoměnové asociace má Česká republika v oblasti krypta obrovský inovační potenciál. „Chceme z České republiky vytvořit evropský kryptohub. V současné době vidíme problémy, které mohou nastat v autoprůmyslu, a my vidíme potenciál, že krypto by českou ekonomiku mohlo táhnout dál,“ řekl Vinopal.

Jak už bylo řečeno, platforma bude svým klientům poskytovat vůbec první kryptokartu v prostoru Česka i Slovenska. „Rozsah námi nabízených služeb bude takový, že mezi našimi přímými konkurenty ve světě budou jednotky společností,“ zdůraznil šéf TENT.com David Tacl. V současné době je podle něho na platformě možné obchodovat se zhruba patnácti kryptoměnami, což se bude pravidelně rozšiřovat. Každý měsíc by mělo přibýt zhruba deset dalších.

reklama

autor: Radim Panenka

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jděte si k Fialovi.“ Jogurt za 25, mléko. Jsou levní a končí. Zle na tržišti

13:40 „Jděte si k Fialovi.“ Jogurt za 25, mléko. Jsou levní a končí. Zle na tržišti

Vydrželi covid, ale současnou ekonomickou situaci nikoliv. Řeč je o malých farmářích, kteří – i přes…