„Bombardování Srbska? Aby nebyla genocida.“ Generál Pavel měl rušno. Srbové prý NATO i děkovali? Divák se nedal odbýt

22.07.2020 6:00 | Zprávy

REPORTÁŽ Bombardování Srbska bylo nezbytností, aby nedošlo k další Srebrenici. Svolení k němu podepsal i nynější prezident, tehdejší předseda vlády Miloš Zeman. To prohlásil na besedě v Plzni generál Petr Pavel za přítomnosti více než stovky příznivců. Po tomto tvrzení poté vypukla slovní přestřelka s jedním Srbem v auditoriu, který poukazoval na vypalování kostelů kosovskými Albánci. Na to generál uvedl, že o takových případech neví, ale že si Srbové pochvalovali hlídání památek vojáky NATO. Současný prezident Srbska prý jen naoko hartusí na Severoatlantickou alianci, ale na jednáních je k ní vstřícný „jako milius“. Tehdejší vojenský zásah NATO byl však podle generála s mizivým výsledkem. Nyní je třeba, aby se Srbsko přimklo k Západu, a nikoliv šlo do náruče Putina.

„Bombardování Srbska? Aby nebyla genocida.“ Generál Pavel měl rušno. Srbové prý NATO i děkovali? Divák se nedal odbýt
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel

Bývalý politický vězeň Michal Drabík, jehož část rodiny pochází ze Srbska, se samozřejmě zeptal na takzvané humanitární bombardování.

Vojenští mírotvůrci?

„Jak je možné, že NATO jako symbol svobody bombardovalo bez mandátu OSN Srbsko? Kosovští Albánci byli předtím označeni jako teroristé… tam zemřely tisíce a tisíce lidí. Moje máti byla Jugoslávka, táta byl Čechoslovák. Lidé utíkali do Bulharska nebo Rumunska. Jugoslávci se nás za války i v roce 1968 zastali a my jsme se jim odvděčili takto? My jsme uznali Kosovo, které doteď Slováci neuznali. Jak se na to díváte?“ položil poměrně obsáhlou otázku Drabík a nehodlal se vzdát mikrofonu a pokračoval: „Mně to připadá jako za Rakouska-Uherska, to byl sarajevský atentát, tam Jugoslávci také měli být zlikvidováni. Kdyby nebylo Tudjmana, tak válka možná vůbec nezačala. Dnes jsou v Kosovu vojenské základny, Donald Trump nyní docílil toho, že se část Kosova zase vrací Srbsku. A myslím, že jde hodně proti bývalému kosovskému prezidentovi Thacimu, který byl největší gauner a vrah. Tohle je demokracie? Tam bylo jediné Rusko, které se Srbska zastalo. Protože je také po druhé světové válce osvobodili.“

Petr Pavel opáčil: „Já jsem v bývalé Jugoslávii ve válce byl, zažil ji na vlastní kůži. Musím říci, že informace byly v mnoha případech odlišné než ty oficiální.“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Fiala

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

10:45 Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

„Je plzeňské pivo pro Němce odlišné oproti tomu pro Čechy?“ Právě tato otázka v posledních dnech roz…