Údajně se do sociálně vyloučených lokalit vracejí Romové z Anglie. Panují obavy, že těžko uplatnitelná generace 15–24 let se rozšíří – zejména po koronavirové krizi – o další nízko kvalifikované či nevzdělané lidi, kteří už vůbec nenajdou uplatnění. Také to v Obrnicích, kde převládá romské obyvatelstvo, vnímáte? A vracejí se sem rodiny z Anglie, protože se zde cítí bezpečněji?
V tuto chvíli máme v Obrnicích dvě takové rodiny, tedy nejde o nic masového, dramatického, ale muselo se trochu zasáhnout, když hned nedodržovali povinnou karanténu po příchodu ze zahraničí. Řešili jsme to i s policií. Potom se již zklidnili a karanténu dodržovali. Teď už pochopitelně jsou zase všichni „frajeři“, běhají po ulicích, chodí bez roušek.
Mohu vám říci, že první dva tři týdny nouzového stavu se i místní Romové báli koronaviru, ale už je to přešlo, lítají tu bez ochranných pomůcek – shodou okolností jsem měla včera docela extempore na sídlišti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Lucie Bartoš