Kindl je uznávaný právník, tvrdí Pavel Němec

01.04.2010 8:54

Exministr Pavel Němec a bývalý děkan Milan Kindl, známý z kauzy plzeňských práv, se rozhodli společně ucházet se o obří zakázku na poskytování právních služeb pro energetického giganta, společnost ČEZ.

Kindl je uznávaný právník, tvrdí Pavel Němec

Spojení těchto dvou jmen nemusí být až tak překvapující: Němec získal titul JUDr. v Plzni a svou rigorózní práci obhajoval právě před Kindlem. V kauze katarského prince bylo propojení Němec-Kindl opět aktuální. Kindl totiž dodal za plzeňskou univerzitu tehdejšímu ministrovi spravedlnosti kladný posudek, v němž obhajoval Němcův postup, když ministerstvo vydalo prince do Kataru. Jejich advokátní kanceláře se nyní ucházejí o podíl na zakázce pro ČEZ za 400 milionů.

K osobě bývalého děkana se Němec vyjadřovat nechtěl, protože zakázka ČEZu ještě není ukončena: „Mohu si dovolit pouze obecný názor k osobě pana docenta Kindla," uvedl v e-mailu pro MF DNES. „Je to uznávaný právník s pozitivními odbornými referencemi, advokátní kancelář Kindl a partneři poskytuje profesionální servis." K aféře kolem rozdávání titulů v Plzni se vyjádřil: „Jako vnější pozorovatel dodávám, že celá aféra je uměle živená a nafukovaná, navíc z vlastní zkušenosti vím, že zdaleka ne vše vykreslené médii je pravda."

Čtěte také:
Exministr Němec, dnešní milionář, začínal jako revizor na jihu Čech
Motejl: Kovářová dělá jen líbivou politiku
Je arbitr Kindl v kauze Diag Human ,,dvojitým agentem''?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: apo

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nové jméno v čele BIS? Tady je

20:10 Nové jméno v čele BIS? Tady je

Jako nestandardní či znepokojující hodnotí někteří opoziční politici situaci, kdy zhruba měsíc před …