Nový americký prezident Donald Trump krátce po svém opětovném nástupu podepsal odstoupení Spojených států od Pařížské klimatické dohody, s čímž spojuje konec dekarbonizace, která podle něho likviduje americký průmysl.
Američanům to umožní zahájit masivnější těžbu ropy i plynu a zajistit tak ještě levnější energie, než mají dosud. Pařížská dohoda totiž deklaruje cíl snížit celosvětovou teplotu, jejíž nárůst je údajně způsoben lidskou činností, pomocí snížení produkce skleníkových plynů o 40 procent do roku 2030 v porovnání s rokem 1990. K dohodě a jejím závazkům se v listopadu 2017 přihlásila také Česká republika.
ParlamentníListy.cz se zeptaly českých politiků, zda je podle jejich názoru nadále správné, aby naše země tyto závazky uznávala a zda bychom neměli následovat americký příklad a Pařížskou dohodu rovněž vypovědět.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
anketa , USA , Trump , Pařížská klimatická dohoda , Green Deal
autor: Radim Panenka
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 21 | 0
Další články z rubriky

4:44 300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uzavřelo smlouvu za 300 000 Kč. S kým? S PR manažerem z agentu…